Женева 2018: представлений компактний кросовер Lexus UX

У Женеві представлений серійний кросовер Lexus UX. Самий компактний кросовер японської марки оснащений гібридною силовою установкою і системою повного приводу.

Lexus UX побудований на базі однойменного концепту, представленого компанією восени 2016 року у Паризькому автосалоні. Концепт-кар відрізнявся агресивним дизайном, від якого серійного кросоверу тільки великі задні ліхтарі, які нараховують не менше 120 окремих світлодіодів. В екстер'єрі новинки немає гострих і ламаних ліній, у задніх дверей з'явилися традиційні ручки, а передню частину прикрашає фірмова решітка радіатора. В кузові використані композитні матеріали (кришка багажного відділення) і алюміній (двері, крила, капот). Спеціально для UX були розроблені легкосплавні колісні диски діаметром 17 і 18 дюймів з поліпшеною аеродинамікою.

За словами головного інженера проекту Чікі Како, автомобіль орієнтований на тридцятирічних жителів міст. Габаритна довжина моделі – 4495 мм, ширина – 1840 мм, висота – 1520 мм. Розмір колісної бази – 2640 мм. Новий компактний крос вийшов на 145 мм коротше, на 5 мм вже і на 125 мм нижче колишнього володаря цього титулу – кроссовера Lexus NX. На 20 мм менше у UX і відстань між осями.

Lexus UX – перша модель компанії, в якій використана платформа GA-C, розроблена Toyota для компактних автомобілів. Спереду – стійки McPherson, ззаду – двохважеля підвіска, у всіх версій звичайні пружини. Та ж платформа лежить в основі кроссовера Toyota C-HR, гібрида Toyota Prius і нового Auris.

Lexus представила дві модифікації кроссовера: 200 і 250h. Базовий кросовер Lexus UX 200 укомплектований новим 171-сильним 2.0-літровим атмосферним мотором Dynamic Force зі ступенем стиснення 13: 1 і термічним ККД 40%. Поєднується двигун з новою трансмісією – варіатором, об'єднаним з механічною першою передачею.

Гібридний варіант – Lexus UX 250h – оснащений силовою установкою четвертого покоління, в складі якої той же новий мотор Dynamic Force, але зі збільшеною до 14: 1 ступенем стиснення і зниженою до 145 к.с. потужністю. Мотор доповнений варіатором, комплектом нікель-металгідридних батарей (встановлені під задніми сидіннями) і електромотором на задній осі. Сумарна потужність силової установки – 178 к.с. Гібрид може бути з переднім приводом або з повноприводною трансмісією E-Four.

Підготували розробники і пакет F Sport, який передбачає установку дрібнопористої решітки радіатора, 18-дюймових колісних дисків, перекалібрувати підвіски і інших сидінь.

Серійне виробництво моделі почнеться восени поточного року. На ринку США Lexus UX з'явиться в грудні, а в Європі його можна буде придбати в березні 2019 року.

Джерело: Lexus

Related