Збільшити штрафи, видавати «права» на два роки: МВС обіцяє навести порядок на дорогах

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков представив на спеціальному засіданні уряду анонсований після ДТП в Харкові проект посилення покарань за порушення правил дорожнього руху. У числі ініціатив: значне збільшення штрафів, обмеження швидкості в містах до 50 км / год і довгоочікуваний запуск системи фото / відеофіксації порушень.

Виступаючи на засіданні Кабміну глава МВС підкреслив, що ситуація з дотриманням ПДР на дорогах країни катастрофічна. За даними міністерства, в минулому році в Україні було зафіксовано 155 тисяч ДТП, в тому числі 25 тисяч з постраждалими. При цьому з початку 2017 року скоєно майже 117 тисяч ДТП, з котрих 19 тисяч – з постраждалими. В цілому по країні за останні два роки в ДТП травмовано понад 57 тисяч осіб, 5,5 тисяч людей загинули.

З початку цього року поліцейські оформили 88 тисяч адмінпротоколів за водіння в стані алкогольного, наркотичного та інших сп'янінь. Суди розглянули 50% справ, оштрафовані 31 тис. Водіїв. При цьому в МВС розраховують, що запропоновані зміни до законодавства допоможуть навести порядок на дорогах.

Швидкість в населених пунктах запропоновано знизити з 60 до 50 км / ч, підкріпивши це збільшеними штрафами за порушення ПДР. Так, за перевищення швидкості більш ніж на 50 км / год штраф збільшать з 510 грн. до 3400 грн. А за залишення місця ДТП запропоновано штрафувати на 3400 гривень з можливістю позбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.

За водіння без права управління МВС хоче штрафувати на 10 200 грн – в 20 разів більше, ніж зараз. А за повторне порушення вже на 40 800. Особи, позбавлені водійського посвідчення і свідомо сіли за кермо, будуть оштрафовані на 20 400 грн. При повторному правопорушенні протягом року – на 40 800.

В матеріалах МВС також говориться, що термін дії вперше виданого посвідчення водія необхідно скоротити з 30 до 2 років. Подальше посвідчення буде видаватися тільки в тому випадку, якщо протягом «випробувального терміну», водій скоїв менше трьох адмінпорушень в сфері безпеки руху. В такому слечае другі «права» будуть видаватися вже на стандартні 30 років.

Для реалізації задуманого на розгляд Кабміну винесено три проекти постанов, що стосуються Правил дорожнього руху, а також нове Положення про порядок видачі посвідчення водія та Положення про функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень. Разом з цим МВС підготувало законопроект про внесення змін до КпАП. «Найближчим часом пакет документів буде переданий до Верховної Ради України. Сподіваюся на підтримку депутатського корпусу і термінове прийняття відповідних рішень », – сказав Арсен Аваков.

Джерело: МВС

Related