Зберегти руки від розчинника, щоб уникнути серйозних проблем зі здоров’ям

Щоб зберегти пальчики в звичному стані, потрібно максимально убезпечити себе індивідуальним засобом захисту, таким як «малярські рукавички». Тільки вони здатні витримати їдкість 646 розчинника.

Однак деякі малярі відмовляються від такого захисту з двох причин:

  1. Рукавички знижують відчутні відчуття, а цього може залежати якість роботи;
  2. Надто дорога ціна для одноразових рукавичок.

В ідеальному випадку потрібно пристосуватися до рукавичок так, щоб не знижувалася якість роботи, ну і до ціни звикнути теж. Якщо на долоні буде періодично потрапляти їдка речовина, то шкіра неодмінно стане сохнути і тріскатися. Крім того, все це буде супроводжуватися немислимою болем, яку від частини може пом’якшити звичайний крем для рук.

Для того, щоб зберегти руки від розчинника в процесі фарбування автомобіля своїми руками, необхідно користуватися засобами індивідуального захисту. Звичайно, зберегти пальчики від всіх їдких речовин виходить далеко не завжди, але щоб вони вам повноцінно служили протягом усього життя, до цього потрібно прагнути, адже здоров’я набагато важливіше купюр.

Чим небезпечний контакт з багатокомпонентними розчинниками

До складу таких розчинників, як 646, входять кілька компонентів, деякі з яких досить отруйні, наприклад, етанол, толуол та інші. Змочувати руки такими розчинниками все одно, що пити їх, оскільки токсичні компоненти легко можуть потрапляти в кровоносні русла через шкіру.

"

Етанолу в 646-ом розчиннику міститься всього 15%, проте навіть такої концентрації досить, щоб завдати собі шкоди. Крім етанолу, в цьому розчиннику є:

  • ацетон;
  • бутил;
  • бутанол;
  • толуол;
  • етилцелозольв.

Всі ці компоненти теж небезпечні, а в сукупності вони являють собою дуже токсичний коктейль.

Не тільки руки страждають від розчинника. Вдихання його парів не менш небезпечно. Якщо полоскати їм руки і дихати випарами, то наслідки такої безпечності можуть бути дуже сумними. Одноразова інтоксикація ще не така страшна, але регулярне отруєння може призвести до невиліковних захворювань.

Все Автомаляри повинні піклуватися про своє здоров’я. Робота ця одна з найшкідливіших, оскільки пов’язана з токсичною середовищем. Захищати треба не тільки шкіру, але і органи дихання. Компанія 3М виробляє відмінні костюми-скофандри і герметичні маски з системами вентиляції, які дозволяють повністю убезпечити себе від шкідливих випарів.

Навіть короткочасне вдихання парів розчинника здатне завдати шкоди. Слизова оболонка легких дуже вразлива для неприродних токсинів. Її товщина всього в одну молекулу, якщо більше, то у організму настає кисневе голодування. Агресивні випаровування 646-го легко пробивають захисну оболонку легенів, отруюючи, перш за все, їх клітини.

Захворювання, які може викликати розчинник при регулярному вдиханні його парів, дуже серйозні. Серед них, такі як онкологія, бронхіальна астма, бронхіт, пневмонія, фарингіт, цироз печінки. Однак уникнути всього цього допомагають елементарні засоби індивідуального захисту.

Як організувати екологічно безпечну робоче середовище

На всіх токсичних виробництвах величезна увага приділяється вентиляції. Працювати в закритому гаражі, де взимку закупорюються всі щілини, вельми небезпечно навіть у вугільному респіраторі. Під кінець робочого дня у автомаляра можуть з’явитися симптоми отруєння: запаморочення, нудота, головний біль.

"

Істотно знизити концентрацію парів розчинника може примусова вентиляція приміщення. У фарбувальних камерах така вентиляція є, причому вона включає в себе протипильні фільтруючі блоки. Крім того, що надходить свіже повітря, не створює вихрові потоки, які здатні піднімати в камері пил.

В гаражних умовах організувати правильну вентиляцію досить складно. Якщо встановити приточно-витяжну примусову вентиляцію, то на це піде сума, порівнянна з вартістю старої іномарки. Гаражні малярі йдуть на це вкрай рідко, вважаючи за краще розплачуватися власним здоров’ям. Однак усвідомлення цього приходить занадто пізно.

Але не тільки вентиляція здатна вирішити проблему інтоксикації при роботі з небезпечними речовинами. Герметичні маски та малярні скафандри, що підключаються до систем повітрообміну, дозволяють дихати свіжим повітрям і ніяк не контактувати з шкідливими випарами. Такі системи обходяться дешевше вентиляції, при цьому вони забезпечують абсолютну безпеку.

Якщо розглядати індивідуальні засоби захисту органів дихання, то слід віддавати переваги абсорбуючим маскам. Звичайний запорошений респіратор може врятувати тільки від барвистого пилу, але не від шкідливих випарів. Вугільні респіратори в кілька разів знижують концентрацію токсинів, що містяться в повітрі, що вдихається.

Цікаве відео: робота з лакофарбовими матеріалами

Related