Займемося тюнінгом колісних дисків автомобіля – і це не тільки фарбування …

Способів тюнінгу коліс автомобіля досить багато, і ми допоможемо визначитися з вибором

Сьогодні тюнінг автомобілів став одним з найбільш ефективних способів виділити своє авто серед інших машин, незалежно від марки і моделі. Для цього потрібно пройти безліч етапів видозміни, найпростіший з яких – це тюнінг колісних дисків. Тюнінгувати диски можна самими різними способами.

Фарбування

Звичайна фарбування металликом і подальше розтин лаком вже разюче перетворює колеса. Але для цього потрібна ретельна підготовка дисків (шпаклівка, грунтовка). Фарба наноситься в 2-3 шари, а лак – в 1-2 шари.

Диски можна забарвити порошковою фарбою, яка наноситься в один шар і без попередньої грунтовки. Емаль стійка до незначних ударів і подряпин. Люмінесцентна фарба з Світлонакопичувальні основою теж незвичайно виділяє колеса. Днем диски накопичують світло, а в темний час доби світяться.

Колісні диски можна пофарбувати фарбою з балончика в колір кузова або в контрастний. Але в такому випадку шар фарби буде дуже тонким, через що фарба стане при їзді здирати камінчиками і абразивом. Фарба буде триматися набагато краще, якщо диски попередньо заґрунтувати спеціальним грунтом для кольорових металів.

Фарбування дисків автомобільною фарбою виконується в наступному порядку:

  • підготовка диска (очищення, полірування);
  • нанесення грунту, який володіє хорошою адгезією до рідного покриттю диска;
  • нанесення краскопультом мінімум двох шарів фарби;
  • нанесення лаку.

Багато легкосплавні колісні диски мають заводське лакове покриття. В такому випадку гарантувати перед фарбуванням їх не потрібно. Досить зашліфувати дрібні подряпини і зробити легку полірування. Однак не можна допускати повне видалення лаку.

Захисний лак дисків не тільки оберігає алюмінієвий сплав від пошкоджень, але і не дає йому окислюватися. На нелакованих дисках утворюється плівка оксидів, яка з одного боку захищає метал від корозії, але з іншого – має дуже низьку адгезію до будь-яких лакофарбових покриттів. Підвищити адгезію допомагає спеціальний грунт.

Дзеркальна поліровка

Дзеркальна поліровка коліс має перевагу над фарбуванням в тому, що при невеликому пошкодженні диска, його легко відполірувати знову. Причому полірується тільки пошкоджену ділянку. Більш того, полірування з часом не облазить.

На замітку

Всупереч поширеній думці, дзеркальне покриття не є марким. Звичайно, воно забруднюється менше, ніж інші покриття, але оптичні властивості дзеркала рятують становище. Якщо порівняти однаково забруднені чорні і дзеркальні диски, то останні будуть виглядати більш охайними.

Відполіровані до дзеркального блиску колісні диски в певному сенсі мають брудовідштовхуючими ефектом. Чим вище глянець, тим складніше на ньому втриматися воді і пилу. Однак жирні плями дзеркальний глянець не відштовхує.

Підсвічування колісних дисків

Підсвічування коліс можна без особливих зусиль встановити своїми руками. Для цього потрібні світлодіодні стрічки. Вони закріплюються на кожусі гальмівного диска, є удароміцними, не бояться води, працюють при температурі від -20 до +65. Якісні стрічки мають ресурс до ста тисяч годин.

"

Світлодіодні стрічки можна підібрати на будь-який смак: однотонні, різнобарвні, з програмним забезпеченням (дозволяє виводити на колеса картинку і регулювати яскравість). Вони споживають зовсім небагато енергії і практично не навантажують генератор. Якщо обладнати LED-підсвіткою всі чотири колеса, то їх сумарне споживання буде порівняти зі споживанням лампочкою поворотника.

Що стосується кольору колісної підсвічування, то вибір не дуже великий. Як правило, це білий, синій, зелений, червоний і жовтий. Слід зауважити, що для підсвічування коліс можна вибрати будь-який колір. Оскільки вона включається вночі, коли кольори кузова не видно, то її власний колір нічим не лімітується.

Аквапечать

Реалізувати іммерсійну друк на колесах реально навіть самостійно в домашніх умовах. Для цього потрібно: ванна з водою, плівка з активатором, диски. У комплекті з плівкою і активатором йде докладна інструкція. Аквапечать робиться просто і коштує недорого.

Набори для аквапечаті містять текстурні плівки. Текстури можуть бути найрізноманітніші – від карбону до крокодилячої шкіри. Перевага аквапечаті полягає в тому, що вона дозволяє наносити текстуру на самі геометрично складні поверхні. Ніяким іншим способом домогтися аналогічного ефекту не вийде.

Інкрустація

Якісна інкрустація обходиться недешево, але виглядати шикарно. Тюнінг колісних дисків таким способом дозволяє закріпити на дисках не тільки всім відомі кристали Сваровскі, а й будь-які інші камені. Інкрустацію краще здійснювати в спеціальних майстернях, де дають гарантію на виконану роботу.

Безсумнівно, інкрустація каменями робить тюнінг гламурним. Найчастіше до цього виду прикраси звертаються представниці слабкої статі. Колеса зі стразами йдуть переважно до жіночих автомобілів і зовсім не підходять до позашляховиків і спортивним чоловічим авто. Втім, про смаки не сперечаються!

Заміна шин на високошвидкісні

Заміна шин на спортивні – це не стільки декоративний, скільки практичний вид тюнінга. Хороші шини не тільки можуть виглядати агресивно і презентабельно, але і будуть сприяти найкращій керованості. Про високошвидкісних шинах Bridgestone можна докладніше дізнатися тут: http://kolesatyt.ru/catalog/shiny/bridgestone/my_02_sporty_style/.

"

Важливо звертати увагу на протектор. Він повинен виганяти воду і забезпечити хорошу шумоізоляцію під час їзди. Низькопрофільна спортивна гума вимагає дисків великого розміру. Установка швидкісних покришок нерідко поєднується з одним з видів тюнінга колісних дисків.

Хромування

При хромування на диск наноситься металізоване покриття з хрому або його аналогів. Якісне хромуванні здійснюється гальванічним способом, але іноді і методом напилення. Хромувати колеса в домашніх умовах практично неможливо, тому потрібно звертатися в ательє для тюнінгу автомобілів.

Гальванічне покриття дисків проводиться в спеціальних ваннах. У них молекули металу рівномірно налипають на поверхню диска, утворюючи на ньому стійке покриття. Шар хромування може бути від кількох мікрон до декількох десятків мікрон. Чим більше хрому, тим дорожче тюнінг.

На замітку

Тефлонове покриття забезпечує колісним дискам брудовідштовхуючий ефект. Тефлон наноситься в заводських умовах. Однак існують різні поліролі з тефлоном, які забезпечують тимчасовий ефект. Використовуючи такі поліролі, можна набагато рідше мити хромовані диски.

спиннер

Спінер – це диск, що складається з основного і декоративного поддіска. Кріпляться вони між собою підшипниками кочення. Спіннери створюють ілюзії, наприклад, під час руху авто диски можуть стояти на місці або крутитися з високою швидкістю, а під час зупинки продовжувати обертатися. Спіннери є вельми оригінальним тюнінгом колісних дисків, що залучила величезну кількість уваги.

Способів тюнінгу автомобільних дисків безліч. Головне – вибрати той, який найкращим чином підійде саме вашій машині.

Цікаве відео: молодіжний тюнінг зі спиннер з ефектом Мебіуса

Related