За 10 років українське автовиробництво скоротилося в 90 разів

«Укравтопром» опублікував травневу статистику українського автовиробництва: в звітному місяці українські заводи випустили 442 автотранспортних засоби. В асоціації порівняли отриманий результат зі статистикою десятирічної давності і констатували скорочення обсягів випуску в 90 разів.

Як відзначили в асоціації, всі «травневі» легкові автомобілі – це продукція заводу «Єврокар», в цехах якого здійснюється великовузлове складання автомобілів Škoda. У травні з заводського конвеєра зійшли 374 автомобіля. Це на 39% менше, ніж в квітні поточного року і 43.5% менше, ніж в травні 2017 року.

Негативну динаміку показало і виробництво комерційних автомобілів. Їх в травні зібрали 5 штук, що в два рази менше, ніж в квітні поточного року і майже на 17% менше, ніж в травні минулого. Як відзначили в асоціації, з серпня 2016 року в статистиці не враховуються дані по КрАЗу, оскільки підприємство перестало надавати інформацію про обсяги виробництва своїх автомобілів.

Єдиний позитивний момент у травневій статистиці – виробництво автобусів. У звітному місяці українські підприємства випустили 63 автобуса, що на 26% більше, ніж за місяць до цього і на 17% більше, ніж рік тому.

Джерело: Укравтопром

Related