З 1 січня швидкість руху в населених пунктах обмежена 50 км / год

1 січня 2018 року набула чинності постанова Кабінету міністрів України №883 «Про внесення змін до Правил дорожнього руху». Відтепер максимально дозволена швидкість в населених пунктах – 50 км / ч.

Зміни внесені в пункт 12.4 ПДР України (швидкість руху в населених пунктах), а також в опису дорожніх знаків 5.63.1 і 5.63.2 (початок і кінець щільної забудови) пункту 33. «Це [новое ограничение скорости] посприяє значному підвищенню рівня безпеки дорожнього руху та збереження життя людей. На сьогоднішній день в більшості країн ЄС дозволена швидкість руху транспортних засобів в населених пунктах становить не більше 50 км / год, а в особливих пунктах – 30 км / год », – зазначено в описі до Постанови КМУ №883.

В патрульної поліції раніше уточнили, що органи місцевого самоврядування можуть за погодженням з поліцією встановлювати інші обмеження швидкості на окремих ділянках доріг. Наприклад, на проспектах Бажана і Перемоги у Києві.

В листопаді 2017 року Верховній Раді був зареєстрований урядовий законопроект про посилення відповідальності за правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, який, крім іншого, передбачає скорочення «не карається» перевищення швидкості з 20 до 10 км / ч. Поки цей документ лише розглядається, і на голосування в сесійній залі не виносився.

Related