Японець побудував що не тонуть у воді електрокар

Японський стартап Fomm, заснований колишнім співробітником одного з підрозділів Toyota Хідео Цурумакі, побудував плаваючий електрокар.

Створити водонепроникний електромобіль Цурук вирішив після руйнівного цунамі, які накрили північно-східне узбережжя Японії 11 березня 2011 року. Він був свідком того, як автомобілі, на яких люди намагалися врятуватися від стихії, повільно занурювалися в воду.

Звільнившись з поста провідного інженера проекту по створенню одномісного електрокара, в 2012 році Цурук заснував власний стартап. Стартовий капітал підприємства становив 200 000 ієн (1 804 долари США). Перший прототип своєї «амфібії» він зібрав вручну в однокімнатній квартирі.

Наступні три роки ентузіаст разом зі співробітниками Токійського університету розробляв систему управління автомобілем на воді. В результаті співпраці у електрокара з'явилися черпають воду турбінообразние колеса і водомет, який призводить автомобіль в рух. Він також дозволяє керувати автомобілем за допомогою рульового колеса.

У 2016 році Fomm уклав партнерську угоду з тайською компанією з продажу нерухомості Trinex Assets Co., який допоміг стартапу побудувати четвертий прототип. Серійне виробництво електрокара налагодять на орендованому підприємстві недалеко від Бангкока в Таїланді. Перші зразки з'являться в грудні поточного року. Запланований річний обсяг – 10 тисяч одиниць.

Прототип оснащується 14-сильним електромотором і змінним блоком літій-іонних батарей. Запас ходу на одному заряді – до 160 км. Його максимальна швидкість – 80 км / ч.

Джерело: Bloomberg

Related