Якісна фарбування автомобіля своїми руками

Перш за все, для якісного фарбування машини, будь-яку роботу потрібно робити на 100% добре (рихтувати, шпаклювати, грунтувати). Здорова мотивація, підкріплена дисципліною і завзятістю, допоможуть вам в цьому. Отже, як домогтися якісного фарбування кузова:

  1. Досконало знати технологію фарбування автомобіля. Часткові або неточні знання не можуть привести до хорошого результату;
  2. Користуватися хорошим компресором. Стабільний тиск має бути не менше 5 атмосфер, в іншому випадку пульверизатора може не вистачати тиску повітря;
  3. Користуватися якісним пульверизатором. Тільки фірмовий фарбувальний пістолет може правильно класти фарбу (було б добре фарбувати одним, а лаком розкривати іншим). Фарбопульти дешевше 150 $ кладуть фарбу смугами, яблуками, плюють краплями і так далі;
  4. Використовувати якісні матеріали для фарбування автомобіля. Перш за все потрібно дивитися на термін придатності тієї ж шпаклівки (прострочена буде не довго триматися на автомобілі). Намагатися вибирати фірми зі світовим ім’ям, а не «ноннейми». Тоді ймовірність того, що матеріали зіпсуються після другої партії виявиться мінімальною;
  5. Фарбувати машину в підготовленому приміщенні. Нехай це навіть звичайний гараж, але він буде обладнаний таким чином, щоб в ньому не було пилу (обтягнутий стелю, пофарбовані стіни, прибрано все зайве і так далі). Обов’язково має бути хороше освітлення;
  6. Мати досвід роботи. Багато в чому саме від рівня майстерності залежить якісна забарвлення машини.
  7. Позитивний настрій і бажання працювати. Якщо працювати лінь, то краще і не починати – тільки зіпсуєте фарбу.

Якщо чітко усвідомити ці 7 факторів і активно працювати над їх виконанням, то успіх гарантований. Теорія теорією, але рано чи пізно приходить час, коли потрібно брати і робити. Отримуйте результат, аналізуйте і знову робіть.

Успіх стоїть на фундаменті з численних невдач. Це стосується не тільки забарвлення. Навіть, якщо у вас будуть 100 невдалих спроб, продовжуйте діяти. І у вас обов’язково вийде якісна фарбування автомобіля, яку ви зможете повторювати знову і знову.

Підготовка автомобіля до фарбування

Підсумкове якість фарбування багато в чому залежить від підготовки кузова або окремої деталі. Слід розуміти, що навіть найкраща фарба не в змозі приховати вади і ризики на грунті, які в свою чергу можуть проступати навіть зі шпаклівки. Кожен етап кузовного ремонту повинен бути доведений до ідеалу, інакше не вийде якісного лакофарбового покриття.

"

Однак припустимо, що фарбується деталь добре підготовлена ​​і не має ніяких дефектів. В такому випадку етап фарбування є визначальним. Грунтовка не відноситься до фарбування, а є окремим і дуже важливим етапом.

На замітку

Ніколи не фарбуйте голий метал. Між фарбою і деталлю обов’язково повинен знаходитися шар грунту, інакше фарба дуже швидко облізе. У свою чергу грунт не можна наносити на іржу, її потрібно обов’язково зачистити і обробити антикором.

Грунтовка повинна повністю висохнути. Не допускаються сліди залишкової вологи. Слід також враховувати температурний фактор. Справа в тому, що різниця температур кузова і навколишнього середовища може викликати випадання конденсату, який після фарбування обов’язково проявить себе у вигляді бульбашок або кратерів.

На замітку

Остерігайтеся різкого потепління перед фарбуванням автомобіля. На холодному кузові при різниці температур в декілька градусів при високій вологості навколишнього середовища обов’язково випаде конденсат.

Заключний і надзвичайно важливий етап підготовки кузова до фарбування – це знежирення. Не розуміючи суті цього процесу, неможливо виконати його якісно. Під час знежирювання поверхня не просто змочується розчинником – необхідно саме видаляти жир, змивати його.

Одним з кращих знежирювачів є засіб антисилікону. Він миттєво розчиняє жир і видаляє його з оброблюваної поверхні. Якщо використовувати для знежирення звичайний розчинник, то може злізти грунт.

Як створити фарбувальну в гаражі?

Маючи в своєму розпорядженні звичайний гараж, можна створити в ньому прийнятні умови для якісного фарбування. Звичайно, працювати в ньому буде складніше, ніж у цій камері. Якщо потрібно ставити фарбування на потік, то краще організувати фарбувальну в окремому гаражі або боксі.

"

В гаражі потрібно створити сприятливі умови для фарбування. До таких належить температура в діапазоні 18-23 ° С, нормальна вологість і відсутність пилу. З пилом проблема вирішується установкою імпровізованого шатра з будівельної плівки, з’єднаної скотчем. Однак в такому наметі неможливо створити хорошу вентиляцію, в чому і полягає головна відмінність професійної фарбувальної камери від імпровізованої.

Компресор краще винести на вулицю, щоб він не піднімав пил в гаражі. Однак якщо на дворі холодно, то через перепад температур волога може конденсуватися в подається повітрі. У будь-якому випадку якісний влагоулавліватель обов’язково повинен стояти на подачі, так само як і масляний фільтр.

Проблемою всіх любителів є відсутність якісного фарбувального обладнання. Якщо компресор ще можна собі дозволити, то фірмовий краскопульт вартістю кілька сотень доларів – навряд чи. Фірмовий пістолет складно взяти напрокат, хоча б по тому, що професіонали, у яких він є, постійно працюють і не можуть залишатися без головного засобу виробництва.

Фарбопульти середнього цінового діапазону – це те, з чого починають практично всі Автомаляри. Купівля такого інструменту говорить про серйозність намірів. Для навчання це саме те. Помилково вважати, що дорогий краскопульт є панацеєю. Переваги фірмового інструменту розкриваються тільки в руках досвідченого майстра!

Цікаве відео: лакування кузова своїми руками

Related