Який фарбою пофарбувати авто і який колір краще?

їх можна розділити на 6 видів, які описані нижче. Але якою фарбою пофарбувати авто краще?

Види автомобільних фарб:

  1. Алкидная. Це проста емаль на органічному розчиннику, яка сьогодні вже не популярна.
  2. Акрилова. Користується великим попитом за рахунок хорошої якості і двокомпонентного складу, який дозволяє фарбі сохнути за 24 години. Акрилом добре фарбувати машини в тих випадках, коли необхідно максимально заощадити на матеріалах і одночасно отримати якісно пофарбований кузов на багато років.
  3. Однотонна нітро-емаль. Дуже схожа на акрилову (практично не можна відрізнити візуально). При фарбуванні обходиться дорожче, так як вимагає розтину лаком.
  4. Металік. Фарба чудово виглядати на сонці. Він блищить і переливається за рахунок алюмінієвого пилу, яка присутня в фарбі. Такий ефект надає машині дорогий вид.
  5. Перламутр. Перламутр відрізняється особливим блиском на сонці – переливаються різними кольорами. Перламутрові фарби є більш насиченими, ніж однотонні. Наприклад, машина, пофарбована в чорний перламутровий колір, виглядає більш цікавіше, ніж машина пофарбована акриловою емаллю.
  6. Ксералік. Ксералік можна порівняти з хамелеоном, адже в тіні він може бути одного кольору, а на сонці зовсім іншого. Саме тому ця емаль користується великою популярністю при тюнінгу.
  7. Матова. Фарба з матовим ефектом дуже практична, адже приховує незначні подряпини, порошинки і навіть вм’ятини. Матовий автомобіль виділяється в потоці, адже велика частина машин на дорогах глянцеві.

Кожна фарба для фарбування автомобіля має свої особливості. Однак для бюджетного варіанту краще використовувати перевірену акрилову емаль, а для розкішного вигляду авто – ксералік, або будь-яку фарбу з його добавками.

Який фарбою пофарбувати авто, щоб мати менше проблем? Темні кольори дуже мазкі і виявляють дрібні подряпини на кузові, тому краще вибирати світлі, вони приховують невеликі дефекти і збільшують обсяг машини.

Що стосується фінансової сторони, то акрилова фарба обійдеться десь в 20 доларів за банку, а однотонна нітра, металік і перламутр в 30 доларів. Ксералік коштує в рази дорожче, тому, найчастіше його купують на вагу у вигляді порошку, після чого змішують з металликом і іншими подібними фарбами, для додання машині незвичайних ефектів. При цьому чим темніший колір, тим дорожче виходить емаль.

Вибір кольору фарби

Колір кузова автомобіля обов’язково вказується в його реєстраційних документів і є одним з ідентифікуючих факторів. Не можна перефарбувати машину в інший колір, не змінивши запис в техпаспорті. Крім того, радикальна заміна кольору вимагає фарбування автомобіля повністю, тобто разом з виворотом.

"

Так звані тимчасові фарби і плівки, які можна в будь-який момент зняти, оголивши рідний колір автомобіля, теж не можуть бути використані на свій розсуд. Ви можете виділити кольором крила, капот або дах, але тільки, якщо це торкнеться менше половини площі поверхні автомобіля. Чим більше елементів є контрастними по відношенню до рідного кольору кузова, тим більший інтерес ваше авто буде викликати у ГИБДД.

В той же час можна значно поліпшити зовнішній вигляд автомобіля, і при цьому не міняти колір в техпаспорті. Для цього, наприклад, заводську однотонну фарбу без вишукувань можна замінити на такий же колір, але з ефектом металіка або ксераліка.

Чітких внутрішніх нормативів щодо палітри кольорів у реєструючих органів немає. Наприклад, під визначення «червоний», підходить купа відтінків червоного, а синій цілком може бути блакитним. Однак щоб менше сперечатися з інспекторами на дорогах, слід простежити, щоб при отриманні техпаспорта вказувався колір, максимально відповідний істині. Зрозуміло, для цього господар сам повинен добре розрізняти кольори і відтінки.

На замітку

Якщо ви чоловік і не можете самостійно визначити колір авто (не плутати з розрізненням кольорів), то найкраще звернутися до жінки. У них справи з квітами йдуть набагато краще, до того ж жіноча стать стикається з колірними визначеннями набагато частіше, ніж чоловіки.

Якщо ви вирішили кардинально змінити колір автомобіля, то напевно вже визначилися з кольором. Тим не менш, варто врахувати, що з практичної точки зору найоптимальніші кольору – світлі металлики. Вони відмінно відображають сонячні промені, ніж захищають влітку машину від перегріву. Навіть в брудному вигляді автомобілі в світлому металік (сріблястий, золотистий і т.д.) виглядають акуратніше, ніж темні.

Який фарбою пофарбувати диски авто?

дисків властиво дряпатися і терпіти удари об бордюр, тому найбільш практичніше пофарбувати диски матовою фарбою. Для додання колесам стильного виду може підійти фарбування дисків в два кольори. Проста полірування алюмінієвих дисків теж може бути підходящим варіантом, тому що дозволить не витрачатися на ті чи інші емалі.

Для фарбування дисків відмінно підійде гумова фарба Пласті Діп. Її можна наносити прямо з балончика, попередньо помивши і знежирити диски. Коли така фарба застигне, вона перетворюється в високоеластичну герметичну оболонку, яку можна легко зняти при необхідності. "

При бажанні зробити авто центром уваги в нічний час, можна пофарбувати диски люмінофорного фарбою, яка світиться в темряві. Ефект буде не гірше, ніж при електричної підсвічуванні дисків. Правда, «заряду» світла навряд чи вистачить до ранку, але Світлонакопичувальні шар завжди можна підзарядити світлом.

На замітку

Колісні диски можна пофарбувати звичайною фарбою з балончиків. Якщо це легкосплавні диски і у них є неушкоджений захисний лаковий шар, то фарбувати можна прямо по ньому. На голом кольоровометалеві сплаві звичайна фарба тримається погано, оскільки там присутній плівка окислів.

Декоративне покриття колісних дисків сьогодні можна створити і за допомогою аквапечаті. Це не зовсім фарба, а щось проміжне між фарбою і наклейкою. Нанесення аквапечаті виглядає наступним чином. Спеціальна текстурная плівка кладеться на воду, в яку занурюється фарбується деталь, в результаті на неї переходить текстура плівки.

Щоб видалити Аквадрук, необхідно всього лише підчепити покриття гострим інструментом і зняти його, як шкірку. Текстури доступні найрізноманітніші – від карбону до зміїної шкіри. Фактура може бути як глянсовою, так і матовою. Перевага технології аквапечаті в тому, що текстуру можна наносити на предмети будь-якої геометричної складності.

Цікаве відео: як підбирається колір фарби для авто

Related