Які існують технології полірування автомобільного скла?

Усунути дрібні подряпини на лобовому склі можна тільки за допомогою поетапної полірування, технологія якої розглядається в цій статті

Будь-який транспортний засіб здатне переміщатися, постійно піддається негативному впливу безлічі зовнішніх факторів. Одним з найбільш пошкоджує елементів автомобіля є його лобове скло. У нього постійно влітають маленькі камінчики, які залишають після себе мікроподряпини. Воно також піддається постійному абразивної дії піщаних частинок, які чіпляються за різні елементи на склі і двірниками переміщаються по ньому. Це все призводить до погіршення прозорості лобового скла, а це в свою чергу зменшує безпеку пересування по дорогах.

Скло сучасних автомобілів – це безпечні скла, виготовлені на основі мінеральної сировини. Здебільшого воно складається з розплаву кварцового піску. Скло досить тверде, однак легко дряпається тим же піском, який існує на кожному кроці.

Кожна піщинка, яка трапляється з вітровим склом на великій швидкості, залишає на ньому мікроскопічну подряпину. Ця подряпина погіршує оптичні властивості. Згодом скло активно експлуатованих автомобілів покривається сіткою дрібних подряпин. Іншими словами воно матируется, як після обробки піскоструминним апаратом.

В мокру погоду на скло потрапляє максимальна кількість абразиву. Над трасами з великим трафіком варто туман з бруду, розкидають колесами автомобілів. І цей бруд в першу чергу потрапляє на скло, де розмазується двірниками. В цьому випадку двірники виконують роль шліфувальної машини. Звідси ряд борозенок по ходу роботи щіток.

Матеріали для усунення матовості скла і подряпин

Найпоширенішими ушкодженнями є саме мікроподряпини, глибина яких рідко перевалює за 200 мкм. Такі подряпини можна самостійно видаляти за допомогою:

  1. полірування повстяними колами;
  2. Різними полірувальними сумішами на основі оксидів металів;
  3. За допомогою пасти ГОІ;
  4. За допомогою сучасних спеціалізованих полиролей.

Однак, варто відзначити той факт, що різного роду ушкодження на склі вимагають і різного підходу щодо усунення. У зв’язку з цим технологія полірування скла авто ставати строго індивідуальною.

Суть полірування полягає в тому, щоб зрівняти поверхню скла і зробити її максимально гладкою. Однак ми маємо справу з досить твердим матеріалом, тому ручне полірування в даному випадку практично виключається.

Щоб відновити глянець скла, необхідний ступінчаста шліфування і подальша поліровка. Шліфування від полірування відрізняється якістю робочого шару. Так, при шліфуванні використовуються абразивні матеріали, а полірування проводиться м’якими волокнами.

На замітку

У абразиву є дві основні характеристики – розмір зерна і твердість. Чим більше розмір і твердість зерна, тим глибше шліфування. Однак після себе великий і твердий абразив залишає настільки ж глибокі борозни. Зменшуючи розмір зерна і його твердість, досягають максимального вирівнювання поверхні скла.

Спеціальні поліролі для скла містять найтонший абразив, а також обволікаючі речовини. Таким чином, контакт абразиву зі склом настільки малий, що при обертанні диска на високій швидкості поверхня стає однорідною і оптично прозорою.

"

Усунення дрібних пошкоджень лобового скла

Розглянемо вид ушкодження, який під силу усунути в домашніх умовах, а саме дрібні пошкодження. До дрібних подряпин можна віднести пошкодження, які не помітні для людського ока, проте, вони створюють загальний ефект матовості скла. Для усунення цих дефектів знадобляться:

  • М’який повсть. Повсть повсті ворожнечу, тому бажано спочатку повстяний круг перевірити на непотрібному склі.
  • Необхідно забезпечити постійну подачу води. Вода потрібна для охолодження скла в місці контакту з повстяним колом. Якщо відбувається локальний перегрів скла, то воно може тріснути.
  • Напір води, що подається не повинен бути сильним, так водою може змиватися весь невеликий полірувальний абразив, і Ваші старання пройдуть даром.

Перед початком полірувальних робіт, необхідно ретельно вимити скляну поверхню від частинок абразиву (піску, пилу, бруду і т.д). На повстяний круг або скло наноситься паста для скла або паста ГОІ. Поліролі можна придбати в автомагазинах. Місця з найбільшою кількістю подряпин можна помітити маркером, так як під водою дрібні подряпини можуть стати непомітними. Технологія полірування скляних поверхонь процес нескладний, але тривалий. Так, полірування всього лобового скла може зайняти до 5-6 годин.

Якщо засвоїти технологію полірування і періодично практикуватися, то часу на виконання роботи буде йти ще менше.

Ремонт сколів на лобовому склі

Перш за все, слід зазначити, що доцільність усунення сколів залежить від їх кількості і глибини. Кожен скол при усуненні в спеціалізованих майстернях буде коштувати певну суму. Якщо відколів багато, то сума ремонту може перевищити вартість самого скла.

"

А чи знаєте ви, що …

… ремонтопридатність відколу безумовно залежить від того, наскільки правильними були дії автовласника відразу після інциденту.

Бажано відразу після отримання відколу заклеїти місце скотчем, щоб туди не потрапив бруд. У холодну пору року відразу необхідно вимкнути обдув скла теплим повітрям, щоб уникнути утворення тріщин через нерівномірність розподілу температури по площі скла і наявності точок областей напруги.

Якщо після пошкодження скла необхідно пересуватися по поганій дорозі, то швидкість потрібно знизити до такої, при якій колеса не будуть бити по купинах і відповідно передавати різкі поштовхи кузову і склу.

Для ремонту глибоких відколів застосовується спецполімер, що володіє підвищеною адгезією до скла і зв’язується з ним на молекулярному рівні. Після того, як ремонтний склад полімеризується, місце відколу піддається поліровці. Спеціальний полімер має оптичні властивості, порівнянними з аналогічними властивостями скла.

Усунення сколів на склі за допомогою спеціальних полімерів можна порекомендувати автовласникам, які мають намір виконати ремонт своїми руками. Дана робота вимагає знань і навичок, а тому є справою професіоналів.

Цікаве відео про те, як відполірувати скла автомобіля своїми силами

Related