Як проводиться рихтування литих колісних дисків автомобіля

виконуватися різними способами, але краще за все робити це за такою технологією.

Рихтовка коліс виконується на спеціальних компактних верстатах, які можна легко розмістити в приватній майстерні або власному гаражі. На одному з них проводиться діагностика, на іншому – груба рихтування, а на третьому – фінішне вирівнювання. Дане обладнання дозволяє відновлювати геометрію диска з високою точністю.

Верстат для діагностики

В першу чергу, потрібно провести діагностику ушкоджень диска. Для цього достатньо закріпити його на валу верстата і прокрутити кілька разів. Під час обертання диска спеціальні детектори встановлюють місця, порушення геометрії. Після виявлення всіх дефектів, потрібно встановити диск на стенд для витяжки.

Діагностика є надзвичайно важливим етапом ремонту легкосплавних дисків. З її допомогою виробляють контроль результату вирівнювання. Бажано перевіряти диски не рідше, ніж раз на 10 000 км. пробігу.

Верстат для витяжки

На цьому обладнанні потрібно центрувати диск і добре закріпити його спеціальною гайкою. Потім приступають до послідовного усунення всіх деформацій. На хорошому стенді можна виправляти не тільки заломи, а й вісімку. Таке обладнання відновлює геометрію колісного диска, але ідеальний результат досягається на прокатному верстаті.

На етапі первинного відновлення геометрії використовуються жорстке механічний вплив. Дуже важливо, щоб вирівнювання відбувалося плавно. В такому випадку можна значною мірою зберегти первинну структуру сплаву. Вирівнювання в кілька етапів гарантує найбільш дбайливе вплив на диск.

Прокатний верстат

На цьому обладнанні відтворити диск прокочується в прямому сенсі, а вигинається вулицями. Для цього верстат потрібно налаштувати так, щоб у вирівнюванні одночасно брало участь три ролика. Таким чином, вдавлюються будь шишки і виправляються будь западини. Після прокатки колесо відновлюється до вихідного стану.

Дане обладнання виробляє вирівнювання в трьох площинах. Одночасно можуть бути задіяні відразу кілька точок, на які виявляється дозований тиск. Прокатний верстат усуває найдрібніші похибки, які можуть залишитися після грубого вирівнювання. Якщо диск пошкоджений незначно, то його можуть відразу відправити на прокатку, минаючи проміжний етап.

Фарбування легкосплавних дисків

Як правило, після ударів на дорозі і рихтування коліс, залишаються пошкодження на лакофарбовому покритті. В цьому випадку допоможе фарбування литих дисків. Цю процедуру можна довірити професіоналам в автосервісі або виконати своїми руками. Природно, останнім обійдеться значно дешевше.

На замітку

Пофарбувати литі диски можна в колір металу або в будь-який інший, наприклад, в колір кузова. Перед фарбуванням обов’язково проводиться підготовка. Сплави, з яких виробляються литі диски, найчастіше мають алюмінієву основу.

Цей кольоровий метал володіє багатьма корисними властивостями, одним з яких є – самозахист від корозії. Всі деталі, виготовлені з алюмінію або його сплавів, з моменту виливки починають покриватися плівкою з оксидів. Ця плівка має високу герметичністю, і захищає метал від контакту з киснем.

Однак плівка окислів має дуже низьку адгезію. Фарба на ній не тримається і через деякий час облазить. Якщо бути точним, то фарба відвалюється разом з верхніми шарами оксидів. Так чи інакше, якісно пофарбувати алюмінієві деталі без спеціальної підготовки неможливо.

Підготовка литих дисків до фарбування полягає в:

  • зачистці до голого металу;
  • нанесенні спеціального грунту (адгезійний праймер для кольорових металів); ​​
  • фарбування;
  • нанесення захисного лаку.

"

Для зачистки диска використовується кутова шліфмшіна з мелкоабразівной або дротяною насадкою або піскоструминним апаратом. Найбільш висока якість зачистки забезпечує саме пескоструй, оскільки поверхня диска складна і головка шліфувальні машини дістає не скрізь.

Якщо фарбування здійснюється своїми руками, і в наявності немає піскоструминного устаткування, то тонку зачистку можна виробляти бормашиною. Однак на це піде набагато більше часу і сил. Існують і хімічні способи видалення старих покриттів, але в гаражних умовах їх здійснення проблематично.

На замітку

Грунт для кольорових металів виконує ізолюючу функцію. Легкосплавний диск слід гарантувати відразу ж після зачистки і знежирення. Слід пам’ятати, що процес окислення кольорових металів протікає дуже швидко, і вкрай небажана плівка окислів може з’явитися вже через кілька годин.

Після нанесення першого шару грунту, через короткий технологічна перерва, наноситься другий шар. У такому вигляді диск вже можна залишати на будь-який час. Грунт надійно захистить метал від появи патини.

"

Для фарбування диска підійдуть як спеціальні фарби, так і кузовні. Фарбувати можна металликом, ксераліком і навіть рідкої гумою. До речі, рідка гума в балончиках, яка сьогодні зустрічається на прилавках автомагазинів, не вимагає тривалої підготовки диска. Його поверхня досить протерти розчинником і дочекатися, поки він повністю випарується.

Найбільш відома марка рідкої гуми – Пласт Діп. Ця фарба наноситься прямо з балончика, а при висиханні утворює плівку, яку можна легко видалити. Вона видаляється без сліду і абсолютно не шкодить основи.

Диски можна пофарбувати звичайними «ремонтними» балончиками з автомобільною фарбою. Але в такому разі потрібна повна підготовка, етапи якої описані вище.

Цікаве відео: обладнання для відновлення геометрії литих дисків

Related