Як правильно виконувати полірування кузова автомобіля

В полірування кузова автомобіля, як і в будь-якому іншому процесі, є свої особливості, від яких багато в чому залежить результат. Якщо все робити правильно, то робота буде просуватися швидко і виявиться продуктивною. В той же час, діючи з натхнення, можна витратити в кілька разів більше часу і при цьому отримати неідеальний результат.

Коли необхідна полірування кузова?

Полірування може знадобитися при дрібних подряпинах (ризики) на лакофарбовому покритті, а також при поверхневому зносі лакового шару. Полірування можна розглядати як альтернативу ремонту лакофарбового покриття. Ця процедура дозволяє лише усунути дрібні подряпини і відновити блиск.

На замітку

Відполірувати кузов можна самостійно. Для цього потрібна тільки ручна полірувальна машина і набір паст. Для одноразової полірування купувати полірувальну машину недоцільно. Але, якщо регулярно використовувати її для нанесення захисного полироля, то даний інструмент окупить себе дуже скоро.

В процесі полірування шар фарби не повинен порушуватися, якщо він знаходиться під лаком. Якщо кузов пофарбований акрилом без ефекту «металік», то полірується власне фарба. Однак в такому випадку її шар має велику товщину і тому піддається поліровці не один раз.

Як відбувається полірування

Головне завдання при видаленні сітки подряпин на ЛКП – не перестаратися. Коли диск з полиролем працює по відновлюваної поверхні, відбувається видалення частини верхнього шару. Необхідно стежити за тим, щоб відтворити диск протер лакофарбове покриття до нижчого шару. Якщо таке трапиться, то доведеться перефарбовувати деталь кузова локально або повністю.

Контролювати глибину опрацювання полірованої поверхні можна як візуально, так і за допомогою приладу. Для кожної моделі авто існують власні параметри лакофарбового покриття. Кількість поліровок не може бути нескінченним. Воно обмежене товщиною залишився лаку (фарби).

На замітку

Поліровку кузова авто можна порівняти з циклюванням паркету: ви видаляєте зношений шар, отримуючи при цьому практично нове покриття. У випадку з кузовом видаляється лише незначний шар лаку. Щоб скоротити до мінімуму частоту поліровок, необхідно періодично обробляти кузов захисної поліроллю.

Для правильної полірування автомобіля потрібно робити наступне:

  1. Ретельно вимити і знежирювати ЛКП перед поліруванням. Будь-які натуральні або хімічні смоли, зокрема бітум, істотно перешкоджають полірування.
  2. Користуватися якісними поролоновими колами. Слабкі, дешеві кола набагато гірше полірують лакофарбове покриття.
  3. Після кожної полірування мити кола, так як абразивні частинки з часом збираються в маси, які заважають ефективній полірування.
  4. Полірувати кузов автомобіля, рівномірно розподіляючи зусилля. Звичайна полірування здійснюється за рахунок обертання кола на полировальной машині і плавного її переміщення з одного боку в іншу. Але, якщо переміщати полірувальну машинку активно, то результат буде досягнутий швидше. При цьому блиск стане рівномірний, а голограма мінімальної. Можна пробувати збільшувати обороти полировальной машини, з метою отримання ще більш високого глянцю.
  5. Вчасно міняти поролонові кола, особливо якщо вони почали зношуються по краях. Нехтування цим правилом загрожує пошкодженням лакофарбового покриття.
  6. Усувати місця з глибокої шагренью абразивним кругом. Неможливо отримати хороший блиск на фарбі, покладеної дрібної шагренью. Для цього її спочатку потрібно прибрати наждачним кругом «Р-2000», а потім відполірувати автомобіль.
  7. По можливості знімати все, що заважає наводити блиск на машині. В іншому випадку, важкодоступні місця доведеться полірувати вручну.
  8. Правильно розраховувати співвідношення оборотів до швидкості руху полировальной машини.
  9. В кінці наносити який консервує поліроль для захисту фарби і збереження блиску на максимально довгий час.

Виконання цих інструкцій дозволяє значно поліпшити результати роботи. Правильна полірування автомобіля своїми руками дозволяє зменшити витрати і істотно заощадити час.

Важливі нюанси

Якість полірування залежить відразу від декількох моментів. По-перше, слід дуже ретельно підготувати поверхню. Підготовка в даному випадку полягає в тотальній очистці. Не допускається присутність на ЛКП масла і бітуму.

Однак, якщо на фарбі немає видимих ​​плям смоли, то це ще не означає, що поверхня повністю знежирена. Для очищення бітуму зазвичай використовують кошти на масляній основі, і часто буває так, що бітум просто розмазується тонким шаром по крилах, порогах і дверей. Ні в якому разі не намагайтеся знежирювати кузов чистими розчинниками, тому що це призведе до розчинення ЛКП.

"

На замітку

Кращим засобом очищення кузова від різних забруднень є синтетична глина. За консистенцією і на дотик вона схожа на пластилін. Ефект після очищення синтетичної глиною перевершує всі очікування. Вона хоч і дорога, але повністю відпрацьовує свої гроші.

Визначити якість підготовки (очищення) поверхні, якій належить пройти полірування, нескладно. Для цього потрібно витерти її насухо і провести долонею, на яку надітий поліетиленовий пакет. Рука буде ковзати, як по льоду, якщо поверхня повністю очищена. Якщо на ній присутні забруднення, то целофан стане чіплятися і видавати характерний звук.

"

Для рівномірного впливу на всю оброблювану поверхню, траєкторія ходу полировальной машинки повинна нагадувати спіраль або зигзаги. Якщо водити машинкою тільки вперед-назад, то середина ділянки завжди буде опрацьовуватися вдвічі інтенсивніше. Поліроль залишає слід на лакофарбовому покритті, тому оброблені ділянки завжди буде видно. Не забувайте наносити фінішний поліроль, який забезпечить, в тому числі і брудовідштовхуючий ефект.

Цікаве відео: як полірувати деталь за всіма правилами

Related