Як правильно підбирати засоби для полірування автомобільного лобового скла

Існують різні види полиролей для автомобільного скла, тому дізнаємося, за якими критеріями їх слід вибирати

На даний момент російський ринок наповнився дуже великою кількістю засобів для різного роду догляду за машиною. Будь-яка людина, навіть не має автомобіля, зауважує скільки стало блискучих і доглянутих авто на дорогах. Хімічна промисловість, також не стоїть на місці, постійно розвивається і випускається нові засоби для полірування. Як вибрати з усього цього різноманіття саме єдиний засіб для полірування лобового скла?

Однак для початку слід назвати причину старіння скла. Якщо автомобіль буде стояти в гаражі, то його скло завжди залишатиметься, як нове. Тобто саме по собі скло не стає менш прозорим згодом. Воно втрачає свої оптичні властивості тільки при зовнішньому впливі абразиву.

На великій швидкості вітрове скло виконує роль відбійника, рятуючи нас не тільки від вітру, а й від мільйонів піщинок, дрібних камінчиків, комах, а іноді і птахів. Будь-які предмети, при зіткненні зі склом залишають після себе сліди. Найбільше переднє скло піддається впливу абразиву, який діє за принципом піскоструминного апарату.

Певну проблему для скла створюють двірники. З одного боку вони очищають скло, але з іншого – самі ж дряпають його абразивом, який проникає під щітки. Щоб скло не шліфувалося двірниками, необхідно користуватися рідинами для омивання скла, які виконують функції мастила, захищаючи від безпосереднього контакту з абразивом.

"

Нарешті, коли ми миємо або витираємо скло, чистимо його від криги і снігу, то мимоволі дряпаємо. Все той же всюдисущий абразив, потрапляючи під ганчірку або щітку, залишає борозенки. Спочатку вони практично непомітні, але потім, коли їх стає більше, скло вже не виглядає новим.

Чим полірувати лобове скло?

Можна відзначити, що не тільки лобове скло потребує ретельного і якісному догляді, але і всі інші. Однак переднє – в більшій мірі піддається впливу різних шкідливих факторів. Найважливішим моментом у виборі є підбір потрібної поліролі. Адже саме вона буде надійно захищати довгий час скло від зовнішнього впливу.

Від типу поліролі буде залежати якість і швидкість полірування. Після проведення таких робіт не доведеться часто відвідувати автомийку, яка в свою чергу також робить деякий негативний вплив на скло і кузов.

Для відновлення початкового стану скла необхідно прибрати великі і дрібні подряпини. Необхідно розуміти, що поліролі не в змозі усунути вади і відколи, тріщини на склі та глибокі подряпини. Ці засоби діють делікатно і призначені тільки для усунення мікроподряпин.

Які бувають засоби для полірування?

Перш за все слід сказати, що не варто плутати засоби для полірування і шліфування. Процедура полірування зазвичай проводиться після шліфування. По суті, полірування і шліфування є принципово важливими процесами. При шліфуванні поверхню піддається абразивній обробці.

Шліфування може проводитися як жорсткої абразивної поверхнею, так і за допомогою спеціальних паст, що містять тверді частинки того чи іншого розміру. Даний процес завжди видаляє частину оброблюваної поверхні. Шліфування вважається закінченою, коли вся поверхня стає однорідною, а перепад висот на мікрорівні не перевищує розміру абразивної частинки.

Полірування ставить собі за мету максимально вирівняти поверхню, оброблену шліфуванням абразивом найдрібнішої фракції. Проводитися полірування може як при участь мелкоабразівной паст, так і за допомогою волокнистих матеріалів. Як відомо, вода камінь точить. Теоретично скло, незважаючи на його твердість, можна відполірувати практично будь-який м’якою ганчіркою, однак вся справа в тому, скільки на це піде часу.

Для прискорення полірування застосовуються спеціальні пасти, які з одного боку допомагають усунути сліди від абразиву, а з іншого – не залишає власних слідів. Деякі поліролі для скла містять спеціальні оптичні добавки, які заповнюють собою мікроподряпини і, таким чином, створюють ефект нового скла.

Все поліролі для автомобільного скла можна розділити на наступні категорії:

  • абразивні поліролі (для глибокого опрацювання)
  • заповнюють поліролі (з оптичними добавками)
  • ізоляційні поліролі (з захисними добавками)

На сьогоднішній день найбільше поширення отримали поліролі на основі тефлону і воску. Процес нанесення може бути як і ручним, так і за допомогою спеціальної машинки. Перевага полиролей на основі тефлону полягає в більш тривалому ефекті відполірованого скла в порівнянні з полиролями на основі воску. Тефлонові поліролі тримаються набагато довше і можуть усувати навіть дрібні подряпини. Пасти для полірування скла цілком безпечні.

На замітку

Тефлон є речовиною з унікальними властивостями. Поверхня з тефлоновим покриттям неможливо ні намочити, ні забруднити. Будь-які забруднення абсолютно не тримаються на ньому, скільки б високою липкостью вони не володіли.

"

Крім того, тефлон в тонкому шарі є практично прозорим. Це дозволяє при нанесенні тефлону на скло не турбуватися за оптичні властивості останнього. І нарешті, тефлон є потужним ізоляційним матеріалом, тому здатний протистояти такому явищу, як абразивного матуванню.

На замітку

Віск володіє подібними властивостями, але вони менш виражені. До того ж віск не такий гарний як ізолятор, як тефлон. Проте, воскові поліролі дуже поширені, ймовірно через їх відносно невисокій вартості.

Також отримав деяке поширення і абразивний вид полірування. Цей метод є найбільш довговічним і якісним в порівнянні з двома першими. Принцип полягає в першочерговій шліфовці скла, а потім в тонкій обробці полиролями.

Однак поліролі «два в одному» слід застосовувати за призначенням. Наприклад, якщо регулярно наносити захисні поліролі, то використовувати абразивні засоби не має сенсу. До слова, регулярна полірування скла складами з вмістом тефлону може і зовсім позбавити від необхідності проведення відновлювальних робіт. Однак періодичність нанесення тефлоновим полірування залежить, перш за все, від інтенсивності і умов експлуатації автомобіля.

Абразивний метод полірування часто застосовується при наявності на склі подряпин. Проводиться абразивне шліфування окремих ділянок з подряпинами вручну, а після цього полірування з нанесенням полиролей за допомогою машинки. При дуже глибоких подряпинах на склі необхідно застосовувати фотополімерні кошти, які при нанесенні загладжують подряпину.

Можна перерахувати декілька найпопулярніших полиролей сьогодні на ринку: TurtleWax, DoctorWax, Sonax. Засіб для полірування лобового скла можна знайти сьогодні в кожному автомагазині, головне тільки почати питати і Вам допоможуть підібрати.

Цікаве відео: як полірується автомобільне скло?

Related