Як правильно фарбувати капот металликом або іншими фарбами

найчастіше виходять погано профарбованих. Чому ж так відбувається? Як правильно фарбувати капот?

Для правильної фарбування капота необхідно:

  1. Ретельно фарбувати торці.
  2. Фарбувати так, щоб факел перекривав нову фарбу приблизно наполовину.
  3. Послідовно фарбувати спочатку одну половину, потім відразу іншу (стояти з боку крила). На останньому шарі можна стати з боку бампера і здалеку покласти додатковий легкий шар, якщо потрібно буде підкоригувати шагрень.

Яка б фарба не використовувалася, ці рекомендації в будь-якому випадку актуальні. Якщо, наприклад, захопитися фарбуванням основної площі, то торці залишаться «тонкими». А тонкий шар на найбільш навантажених ділянках – це завжди погано.

Що стосується безпосередньої роботи пульверизатором, то перекриття половини факела обґрунтовується тим, що концентрація барвистого аерозолю в ньому неоднакова. Стало бути, якщо перекривати менше половини, то фарба ляже смугами і це буде видно.

Оскільки капот має велику площу, пофарбувати його відразу не вдається. Якщо фарбувати несиметричними частинами, то не виключено появи плям, особливо при використанні фарби «металік». Оптимальним же способом є послідовна забарвлення двох частин, розділених по поздовжній осі. А ось фінішний шар наноситься напиленням спереду, що дозволяє падати частинкам фарби під кутом, близьким до прямого.

"

На замітку

Якщо капот для фарбування знятий з автомобіля, то його слід фарбувати в горизонтальному положенні. Любителі нерідко роблять помилку – фарбують капот стоячи, притуливши його до стінки гаража. Вони вважають, що таким чином виключать осідання пилу, якої в гаражних умовах дійсно багато. Але через нестачу досвіду, така стратегія часто призводить до утворення патьоків, так як фарба має властивість текти.

Як правильно фарбувати капот металликом?

Якщо акрилова емаль лягає звичайним чином, то металік потрібно класти швидкими, щодо хаотичними рухами, як зліва направо, так і по діагоналі. Важливо, після кожного шару давати просушку і збирати напилю з деталі серветкою. Подачу самої фарби «металік» на пульверизаторі потрібно робити менше, ніж під лак або акрил.

Якщо потрібно фарбування капота зсередини, то для цієї роботи його найкраще зняти з автомобіля. Це буде сприяти гарному дофарбування не тільки по торцях, а й в технічних отворах. Звичайно, можна зробити фарбування і без демонтажу, але це буде вже не так зручно, а значить – постраждає якість фарбування.

Найкраще фарбувати капот цілком. Тоді лакофарбове покриття легко зробити однорідним. Але буває так, що потрібно підфарбувати тільки невелику площу, наприклад, коли вилетів з-під коліс вантажівки гравій потрапив по капоту і залишив скол. Можна, звичайно, повністю пофарбувати капот, але знадобиться набагато більше дорогої фарби і лаку.

Професійні Автомаляри навчилися працювати з металликом і навіть можуть робити непомітні підфарбувати. Для цього вони зачищають місце пошкодження, щоб утворилася пляма з плавними краями. Потім накладається грунт, кілька шарів фарби і лаку, після чого виконується протяжка рідким лаком і подальша поліровка.

"

Деякі нюанси

Однак навіть якщо капот був пофарбований якісно, ​​його колір може відрізнятися від фарби на крилах, які не піддавалися фарбуванню. Розгін в кольорі виникає тому, що ідеально підібрати фарбу з ефектом «металік» дуже важко навіть на сучасному комп’ютерному обладнанні. Справа в тому, що алюмінієві частинки, що забезпечують той самий оптичний ефект, спотворюють справжній колір фарби при скануванні. В результаті фарба може вийти трохи світліше або темніше.

На замітку

Найпідступніше те, що поки не пофарбувати і не порівняєш, цієї різниці не видно. Саме тому при підборі фарби «металік» виробляють пробні пофарбувати. Якщо звичайну акрилову емаль підберуть протягом декількох хвилин, то «металік» зажадає більш довгого очікування. Відповідно і вартість підбору «металіка» вище.

Але навіть після тестових фарбувань, комп’ютерний підбір не забезпечує 100% -го збіги. Відтінок такої фарби також залежить і від кута, під яким вона наносилася пульверизатором. Частинки алюмінієвої пудри плоскі, як крихітні люстерка. Від кута нанесення фарби залежить їхнє становище під лаком. Саме тому, наносити фарбу «металік» потрібно, умовно кажучи, хаотичними рухами.

Заводська фарбування «металік» виконана ідеально, але не факт, що у вас вийде її повторити. У підсумку капот під певним кутом зору може відрізнятися від крил, і це не буде вам подобатися. Щоб уникнути такого неспівпадіння, малярі фарбують капоти з частковим переходом на крила. Перехід робиться плавним, і тоді ефект розбігу квітів стає абсолютно непомітним.

Дотримуючись цих порад, забарвлення будь-якій горизонтальній деталі пройде успішно.

Цікаве відео: фарбування капота (майстер-клас)

Related