Як можна швидко виконати полірування автомобіля

Але щоб отримати необхідний лиск, навіть не обов’язково використовувати полірувальну машинку. Достатньо мати шматок мікрофібри і недорогу пасту, наприклад таку пасту, як «Темпо».

  1. Швидка полірування автомобіля полягає в наступних кроках:
  2. Придбати пасту і мікрофібру.
  3. Вимити машину і дати їй висохнути.
  4. Натерти пастою одну деталь і відполірувати її до блиску мікрофіброю.
  5. Аналогічним чином обробити всі деталі кузова.

За часом вся процедура займає не більше 1 години. В результаті машина починає блищати за рахунок складу Темпо, в який входить віск і зовсім небагато дрібного абразиву. Вартість такої пасти 3-4 долари. Тюбика вистачає, як мінімум, на дві повних полірування.

Швидка полірування, на жаль, має і недоліки. Так як в пасті Темпо мало абразиву, і полірувальний ефект досягається в основному за рахунок воску, уже через 1-2 мийки лиск сходить з машини. Подальший догляд за ЛКП – турбота нового господаря! Очевидно, що «швидкий» поліроль допомагає в передпродажної підготовки, але треба розуміти, що це тільки косметика.

Полірування автомобіля: швидко і якісно

Швидко і якісно навести блиск на кузові можна тільки за допомогою полірувальної машинки і абразивної поліролі, наприклад, «farecla» (G-6). Ця паста досить добре полірує будь лакофарбове покриття. Вона практично не залишає голограми, особливо якщо полірувати рифленим кругом.

На замітку

Головне -відразу помити автомобіль, оскільки поліроль має властивість в’їдатися в пластик і свіжу фарбу. Потім її потрібно довго відтирати.

Витрати на полірувальну машинку, коло і поліроль складуть близько 50-70 доларів. Приблизно, стільки ж коштуватиме полірування в недорогому автосервісі. Яку саме полірування застосувати, залежить від конкретної ситуації і цілей автовласника.

"

Суть полірування

Коли автомобіль сходить з конвеєра, його лакофарбове покриття абсолютно гладке, чому блищить і всім своїм виглядом випромінює новизну. Що ж відбувається з ЛКП, якщо з часом воно втрачає колишню лиск? Спостерігаючи таке покриття, уже при 10 × -ному збільшенні, можна виявити, що насправді воно поцятковане всілякими заглибленнями. Так виглядають мікроподряпини.

Освіта мікроподряпин на фарбі або лаку – цілком нормальне явище, оскільки частинки абразиву всюдисущі. Якщо, звичайно, накрити машину скляним ковпаком і більше не чіпати, то лакофарбове покриття збережеться в первісному вигляді. Але щоб мікроподряпини з’явилися, досить просто скидатися з кузова пил ганчіркою. Про те, що відбувається з ЛКП, коли ми витираємо насухо брудну машину, легко здогадатися.

Полірування – це механічна процедура, суть якої зводиться до вирівнювання поверхневого шару ЛКП . В ході полірування знімається мікроскопічний шар матеріалу, товщина якого дорівнює глибині мікроподряпин. Якщо на кузові є глибокі подряпини, дістають хоча б до грунту, то видалити їх поліруванням неможливо за визначенням.

Кузови, пофарбовані фарбою «металік», додатково покриваються лаком. Відповідно знос стосується в першу чергу лакового шару. Коли дряпається лак, то залишаються світлі ризики, які стають практично невидимими, якщо намочити поверхню. Вода заповнює мікроподряпини і відновлює оптичні властивості лакового шару. Але, як тільки вода висихає, подряпини знову проявляються.

Цей оптичний ефект лежить в основі фінішних полиролей. Вони заповнюють собою дрібні подряпини і тріщини, роблячи поверхню більш гладкою. Завдяки цьому відбите світло не розсіюється, а відблиски виходять чіткими і сфокусованими. Так відновлюється ефект глянцю.

"

На початкових стадіях механічної поліровки користуються мелкоабразівной полірувальними пастами. Не варто плутати їх з полиролями. Пасти при контакті з ЛКП виконують, по суті, шліфувальну роботу, тільки дуже тонку. Їх застосовують при професійної полірування. Це більш грунтовна процедура, яка може тривати кілька годин.

Полірування без абразиву є натирання лакофарбового покриття волокнами. У процесі тертя одного матеріалу про інший втрати маси спостерігаються з обох сторін – вода камінь точить. Волокнисті (ворсисті) кола наводять високий глянець. Але вручну таку роботу виконувати дуже важко і довго.

На замітку

В процесі механічної поліровки може виникати, так званий голографічний ефект. Це означає, що сліди абразиву розташувалися у вигляді концентричних кіл в результаті обертання диска шліфувальні машини. Чим повільніше водити машинкою, тим більша ймовірність появи «голограми».

Ворсисті кола також використовуються і для нанесення захисного полироля. Склади, що відносяться до даної категорії, створюють брудовідштовхуючим плівку. В якійсь мірі вони ізолюють ЛКП, але не варто занадто покладатися на такий захист. Навіть нано-пліролі не можуть на 100% захистити від абразиву.

Чому перед поліруванням важливо добре помити машину?

Те, що автомобіль потрібно вимити, перед тим, як полірувати, ні у кого питань не викликає. Однак треба не просто вимити, а вимити ідеально. На поверхні ЛКП не повинно бути жодних забруднень, і тим більше пилу або абразиву.

Рекомендується вимити автомобіль за допомогою струменя високого тиску і якісного миючого засобу. В процесі миття вся грязь повинна піти не тільки з поверхні, але і з мікроподряпин. Це особливо важливо для косметичної полірування такими складами, як Темпо і йому подібними.

Цікаве відео: професійна поліровка авто

Related