Як можна пофарбувати автомобіль своїми руками за допомогою балончиків з фарбою

Як правило, обладнання для фарбування автомобіля присутній, перш за все, в професійних майстерень, і майже ніколи немає вдома. Але, якщо потрібно терміново і з мінімальними вкладеннями виконати малярні роботи, то можна вдатися до фарбування балончиком. Фарбування автомобіля своїми руками за допомогою балончика – це швидкий спосіб усунути легкі пошкодження ЛКП.

Матеріали для фарбування

Для фарбування знадобляться наступні матеріали:

  1. антисилікону для знежирення і ганчір’я для його нанесення.
  2. Серветка для видалення порошинок.
  3. Фарба. Приблизно, по балончика на кожну деталь, але краще взяти з запасом, тому що на дах і капот може піти по два балончика.

При фарбуванні однієї або двох деталей знадобиться укривочний пакет, газети і паперовий скотч для обклеювання автомобіля. Замість антисилікону можна використовувати спиртовмісні розчинники, але вони гірше справляються з знежиренням. Деякі користуються ізопропіловий спирт, але дана речовина є дуже отруйною, і одні тільки його пари можуть викликати серйозне отруєння.

Як працювати автомобільною фарбою в балончиках

Для фарбування автомобіля своїми руками балончиком слід вибирати звичайну акрилову фарбу. При цьому на балончику повинна бути розпорошуються головка з щілинним отвором, яка забезпечить широкий факел . Фарбування «металликом» навряд чи виявиться успішною, тому що для неї потрібно постійний тиск в діапазоні 4-5 атмосфер. Балончик цього забезпечити не може.

Перший шар слід наносити легким напиленням до появи шагрені. Після просушування хвилин 10-15, можна наносити другий, вже більш жирний шар. Далі слід просушка і нанесення третього шару.

Якщо будуть видні просвіти грунтовки або просто захочеться створити більш глибоку «лінзу», то можна додати і четвертий шар. Останній шар можна зробити самим жирним, але щоб не було патьоків. Для цього слід розпорошувати фарбу з відстані трохи більшого, ніж зазвичай (визначається дослідним шляхом).

"

Після часткової фарбування своїми руками, кордони фарби можна розігнати будь-яким розчинником для забезпечення непомітного переходу. Головне – не перестаратися, оскільки розчинник може потекти несподівано, а відполірувати фарбу з балона може виявитися складніше, ніж ту, що з банки (в банках фарба для фарбування автомобіля на порядок якісніше).

Нюанси фарбування з балончика

Якщо пульверизатором можна водити зліва направо від початку деталі і до її кінця, то балончиком слід здійснювати переривчасті рухи, зафарбовуючи деталь по 30-40 сантиметрів. Тільки так можна досягти хорошого результату.

На замітку

Незважаючи на те, що на більшості балончиків присутні рекомендації, розпорошувати фарбу з відстані 35-45 сантиметрів, практика показує, що це занадто далеко. Для нормального розтікання фарби слід тримати балончик, приблизно на відстані 20-ти сантиметрів від деталі.

Так звані ремонтні балончики з фарбою, використовуються не тільки для фарбування ділянок кузова, але і пластикових деталей, наприклад решітки радіатора. Але при фарбуванні пластика треба бути дуже акуратним. Складність полягає в тому, що розчинник, що міститься у фарбі, розм’якшує більшість пластиків.

Пластик фарбою з балончиків слід фарбувати мінімум в три шари. Перший шар наноситься дуже тонко і з великої відстані. Це необхідно для того, щоб безпосередньо на пластик потрапило якомога менше розчинника. Якщо наносити фарбу тонким шаром, то розчинник дуже швидко випаруватися і не завдасть шкоди пластику.

"

Другий шар фарби наноситься після того, як попередній повністю висохне. Для цього зазвичай необхідно почекати 20-30 хвилин. Деякі види пластика дуже чутливі до органічних розчинників, тому перед нанесенням наступних шарів фарби з балончиків, необхідно пробувати поверхню на м’якість (липкість). Це можна зробити чистою пензликом.

Перші два шари фарби в даному випадку виконують важливу ізоляційну функцію. Третій шар буде наноситися жирно і, що знаходиться в ньому розчинник, не повинен контактувати з пластиком безпосередньо. Теоретичним може бути і четвертий, і п’ятий шар фарби: чим тонше шари, тим краще, а їх кількість може бути від трьох і вище.

На замітку

Акрилова фарба, що міститься в балончиках, по міцності сильно поступається спеціальним автоемалей. Вона не конфліктує з ними при нанесенні, але в процесі експлуатації зношується сильніше. Акрилова фарба може сильнішим чи слабшим вигоряти, ніж рідне ЛКП, через що з часом на кузові можуть з’явитися плями подкрасов.

Фарбу в балончиках потрібно дуже ретельно перемішувати – не дарма виробники рекомендують безперервно збовтувати її протягом декількох хвилин. Усередині балончика знаходиться не тільки фарба, але і металева кулька, який перемішує пігмент з основою. Відповідно, при збовтуванні балончика повинен лунати характерний металевий стукіт.

При нанесенні фарби, балончик потрібно тримати вертикально. Якщо перевернути його догори ногами, то замість фарби піде стиснений газ. Якщо випустити його весь, то фарба залишиться всередині, а при натисканні на головку розпилювача нічого не станеться. Балончик можна буде вважати зіпсованим, хоча він і сповнений фарби.

Акриловий пігмент досить швидко осідає всередині балончика, тому його потрібно періодично збовтувати. Це потрібно робити якомога частіше, тоді фарба буде лягати рівномірно. Натискаючи на головку розпилювача вперше або після перерви в роботі, потрібно направити сопло в бік. Так потрібно поступати кожен раз, якщо балончик простояв більше хвилини.

Справа в тому, що в сопло може натечь фарба і при натисканні насамперед вилітає велика крапля. Щоб цього не сталося, також можна витирати сопло ватним тампоном. Якщо планується використовувати не весь балончик (наприклад, при точкової підфарбовування), то щоб їм можна було скористатися в наступний раз, сопло краще протерти ацетоном. При цьому важливо, щоб хоча б крапля рідини потрапила в отвір розпилювача.

Якщо балончик, що був у вжитку, не розпилює фарбу, то у нього напевно забилося сопло. Можна взяти чисту головку від робочого балончика (вони найчастіше взаємозамінні) або постаратися прочистити наявну. Робиться це за допомогою голки: необхідно просунути голку з боку сопла і з боку штуцера.

Цікаве відео: часткова фарбування автомобіля з балончика

Related