Які фарби використовуються для аерографії на авто: огляд матеріалів для арт-тюнінгу

Перш ніж замовити аерографію, слід ознайомитися з асортиментом фарб, які можуть бути використані

Відбулося – власник зважився на такий вид тюнінга, як малюнок на автомобілі. Здавалося б, все просто – знайшов майстерню, вибрав малюнок і віддав машину в роботу. Але, перш ніж віддавати автомобіль і стверджувати дизайн, варто поцікавитися, якими матеріалами працюють в тюнинг-майстерні.

Основні вимоги до фарб для аерографії

При нанесенні малюнка на будь-яку частину машини, використовуються різні види фарб. Фарби для постійної аерографії на авто повинні відповідати наступним вимогам:

 • вологостійкість;
 • стійкість до ультрафіолетового випромінювання (попросту кажучи, не повинні вицвітати);
 • стійкістю до впливу навколишнього середовища і механічних пошкоджень;
 • мати багату палітру відтінків;
 • можливість розведення до потрібної консистенції;
 • повинні добре розпорошуватися в аерографі і наноситься рівномірним шаром.

Нітрофарби для аерографії на авто

Особливістю нитрокрасок є їх моментальне висихання після нанесення на поверхню. Для них потрібні спеціальні розчинники, випаровування яких токсичні.

Переваги нитрокрасок:

 • найтонший помел пігменту;
 • можна виконувати прозорі заливки або промальовувати найтонші лінії;
 • швидке висихання дозволяє наносити кілька шарів за один сеанс роботи – кольори не будуть змішуватися або розмиватися.

Однак недоліки, пов’язані із застосуванням нітрофарб в аерографії перевищують переваги: ​​

 • низька покриваність і недостатня передача кольору не дозволяють створювати яскраві зображення;
 • змішування кольорів в результаті можуть дати непередбачуваний результат і зіпсувати весь малюнок на авто;
 • при змиванні зображення, пошкоджується шар лакофарбового покриття автомобіля.

Нітрофарби сохнуть швидко завдяки летучих органічних розчинниках, на основі якого вони зроблені. Розчинник нитрокрасок є сільногорючіе речовиною, але для людини небезпечніше його токсична складова. При роботі з нітрофарбою необхідно захищати дихальні шляхи респіратором з активованим вугіллям.

"

аерографічних зображення можна наносити нитрокрасками з балончиків. Але розпилювачі балончиків не мають регулювання і дають дуже широкий факел. Крім того, вони не дозволяють регулювати інтенсивність нанесення фарби. У зв’язку з цим нітрофарби з балончиків для деталізованої аерографії не підходять, якщо, звичайно, ви не хочете розфарбувати машину в стилі графіті.

емалі на водній основі або акрилові фарби

Ці матеріали вважаються найменш стійкими до атмосферних впливів і механічних пошкоджень. До їх переваг можна віднести очікуваний результат при змішуванні і нанесенні. Розводяться водою і не виділяють токсичних випарів при роботі. Акрилові фарби мають у своєму розпорядженні великий палітрою відтінків з різним ступенем покриваності, а також досить швидко сохнуть.

На замітку

Одна з важливих особливостей акрилових фарб полягає в тому, що після висихання вони стають матовими. Саме тому з їх допомогою не виходить створити малюнок з яскравими насиченими кольорами. Матова фактура робить навіть досить яскраві кольори менш соковитими.

Однак акриловий малюнок можна змусити «горіти», якщо покрити його спеціальним лаком. І фарби, і лаки для акрилу можна придбати як в спеціалізованих магазинах, так і в магазинах для художників. Слід зауважити, що акриловий лак, крім підвищення контрастності зображення, ще й захищає зображення від сонячного ультрафіолету.

При роботі з акриловими фарбами виробники настійно рекомендують використовувати фірмову воду, яка є очищеною. Якщо фірмової води немає, то цілком підійде дистильована або очищена якісним побутовим фільтром. Однак не варто використовувати воду з-під крана, особливо якщо вона жорстка. Така вода непередбачувано впливає на фарбу і засмічує аерограф.

Оскільки акрилові фарби є водорозчинними, вони абсолютно нетоксичні. При малюванні акрилом не виділяється нічого, крім водяної пари, тому працювати можна в звичайному респіраторі, який захищає тільки від фарбового пилу. У той же час акрилові фарби не володіють достатньою механічною міцністю. Але зате вони можуть віддалятися спеціальним розчинником, який не впливає на рідне лакофарбове покриття кузова.

На замітку

Завдяки водній основі акрилові фарби використовуються для нанесення тимчасової аерографії. Малюнок акрилом можна приурочити до якогось торжества, присвятити улюбленій людині або нанести, так би мовити, просто під настрій. Акрилова аерографія без лакової захисту протримається від декількох днів до декількох тижнів, в залежності від якості фарби.

Спеціальні фарби для аерографії на авто

Вважаються кращими, оскільки за заявами майстрів ідеально поєднуються з будь-яким лакофарбовим покриттям на авто. Вони нетоксичні, мають дуже високий рівень адгезії до поверхонь і після висихання не змиваються водою (як і акрилові). У палітрі є покриваність, прозорі (лесировочні) і металік кольору. Однак, густі фарби навіть в розведеному стані швидко засмічують сопло аерографа і створюють проблеми при промальовуванні дрібних деталей.

Прочитавши все вище сказане, можна вирішити, що краще за все використовувати спеціальні фарби для аерографії на авто. При цьому варто згадати технологію нанесення зображень на машини. Завершальним етапом є покриття малюнка спеціальним прозорим лаком. Він захистить і нитро-, і акрилову фарбу. Важливо пам’ятати, що сильних механічних впливів ніяка фарба не витримує.

Стандартні автомобільні фарби

Найбільш стійку аерографію виходить виконати звичайними автомобільними фарбами. Зображення можна наносити як на існуюче лакофарбове покриття, так і при фарбуванні кузова (до нанесення лаку). Видалити таку аерографію можна тільки разом з лаком. Це найбільш стійкий до різних навантажень вид нанесення.

"

Перевага стандартних автомобільних фарб для аерографії полягає не тільки в їх стійкості, а й у високій точності передачі кольору. Комп’ютерний підбір фарб дозволяє отримати практично всю палітру наноситься зображення, включаючи півтони і відтінки. Проте багато що залежатиме від майстерності художника-аерографа.

Автомобільні фарби володіють ідеальною для аерографії консистенцією. Її можна регулювати додаванням або зменшенням кількості розчинника. Оскільки всі такі фарби є органорозчинних, при їх нанесенні слід працювати в вугільному респіраторі. Простий респіратор може захистити тільки від частинок самої фарби, але він марний для абсорбції токсичної складової летючого розчинника.

Цікаве відео: майстер-клас з нанесення автомобільної аерографії

Related