Водневий рада надала «дорожню карту» переходу на нове паливо

До 2030 року на водневому паливі будуть їздити близько 10-15 мільйонів легкових і 500 тисяч вантажних автомобілів. Такі цифри Hydrogen Council (Відрадний Рада) озвучив на Міжнародній конференції з глобального клімату COP 23 в Бонні, представляючи «дорожню карту» переходу на водневу енергію.

У представленій Радою «дорожній карті» говориться, що до 2050 року водень може становити майже одну п'яту від всієї споживаної енергії. У порівнянні з сьогоднішнім днем, це дозволить скоротити щорічні викиди CO2 приблизно на 6 гігатонн. Таким чином, кількість щорічних викидів скоротиться приблизно 20% від загального обсягу, необхідного для скорочення глобального потепління до двох градусів за Цельсієм.

Як показує дослідження, проведене за участю консалтингового агентства McKinsey, до 2050 року річний попит на водень збільшиться в десять разів, до 80 ексаджоулей і складе 18% від загального обсягу енергії споживаної в світі. З огляду на те, що кількість населення на планеті до 2050 року збільшитися на два мільярди, водневі технології можуть створити можливості для сталого економічного зростання. Звичайно, для досягнення такого масштабу будуть потрібні значні інвестиції. Приблизно 20-25 млрд. Доларів на рік або близько 280 млрд. Доларів до 2030 року.

Щорічні інвестиції в розвиток паливно-енергетичної сфери становлять понад 1.7 трильйона доларів, в тому числі $ 650 млрд. В нафтогазовому секторі, $ 300 млрд. На поновлювану електроенергію і більше $ 300 млрд. В автомобільній промисловості.

Про створення Hydrogen Council п'ять провідних автовиробників заявлено в січні поточного року на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. На даний момент колічсетво учасників зросла до двадцяти восьми. У їх числі Audi, BMW Group, Daimler, General Motors, Honda, Hyundai Motor, Royal Dutch Shell, Statoil, Toyota та інші. Під час вистави «дорожньої карти» Водневий рада закликала інвесторів, політиків і підприємців приєднатися до них в прискоренні розгортання водневих рішень для переходу на водневу енергію.

Джерело: Toyota

Related