Влада Китаю введуть квоти на продаж автомобілів на альтернативному паливі

З 2019 року в Китаї почнуть діяти квоти на продажу автомобілів на альтернативних видах палива. У 2019 це буде 10% від річних обсягів продажів, а в 2020 році – 12%.

Таким чином, уряд країни має намір боротися з високим рівнем забруднення повітря. Як повідомило міністерство промисловості і інформації, з 2019 року діятимуть жорсткі мінімальні квоти на продажу електрокарів, гібридів і автомобілів на альтернативному паливі (New Energy Vehicles). В країні почне діяти система балів, відповідно до якої автовиробникам і імпортерам будуть нараховуватися бали. Винагорода за випуск електрокарів буде більшим, ніж за гібриди, а випуск NEV з великим запасом ходу, влада має намір заохочувати додатковими балами.

Починаючи з 2019 року для компаній, що реалізують на ринку КНР більше 30 тисяч автомобілів, квота складе 10%, а в 2020-му збільшиться ще на 2%. Порушник будуть штрафувати. В якості альтернативи штрафам передбачається можливість покупки балів у інших компаній.

Введення квот позначиться не тільки на китайських автопроівзводіелях і продавців, а й на великих німецьких концернах VW, BMW і Daimler, для яких Китай є основним ринком збуту. Саме тому уряд Німеччини вело переговори з Пекіном і домоглося відстрочки. Раніше квоти планувалося ввести в 2018 році в розмірі 8% від річних обсягів.

Джерело: Deutsche Welle

Related