Виконуємо полірування колісних дисків до дзеркального блиску

досягається не тільки стандартної фарбуванням дисків, але так само і поліруванням.

полірування в основному підлягати легкосплавні диски, так як сталеві схильні до природної корозії. Полірування дисків з алюмінію не є складним завданням, а її суть можна викласти в рамках невеликої статті.

Полірувати колісні диски рекомендується в добре провітрюваному приміщенні, захистивши дихальні шляхи респіратором. Перед поліруванням лакофарбове покриття слід повністю видалити з дисків. Для цього можна використовувати будь-який засіб для видалення фарби. Надалі фарба підніметься за кілька хвилин, після чого її необхідно буде зчистити, за допомогою шпателя.

На замітку

Захисний шар, що покриває легкосплавні диски, після полімеризації стає твердіше самого сплаву. Видалити її шліфуванням можна, але це досить тривалий і трудомістке заняття. Дана плівка може бути розчинена спеціальним засобом. Однак не кожен розчинник для барвистих покриттів виявляється ефективним. Якщо властивості кошти не відомі, то його слід протестувати.

В деяких випадках грунт буває досить міцним, тому можна вдатися до повторного нанесення засобу для видалення фарби. Після соскребания всіх залишків лакофарбових матеріалів, слід витерти диск насухо.

Після зняття фарби, на поверхні дисків оголюється пориста структура, яку необхідно згладити. Це можна зробити за допомогою шліфувальної машинки і наждаку від «Р-80» до «Р-1000». Далі краще переходити на ручну затірку наждаком від «Р-1500» до «Р-2500». В результаті на дисках з’явиться блиск. Посилити його можна будь-яким засобом для полірування, наприклад, Turtle wax «Silver chrome» і ін.

"

Час, яке доведеться витратити на полірування, залежить, в тому числі і від форми внутрішньої частини дисків. Чим менше заглиблень і чим нижче рельєф, тим швидше піде робота. Найважче відполірувати диски з безліччю дрібних переплетених спиць. Правда, сьогодні такий дизайн вже не модний.

Тим не менш, з необхідністю полірувати диски зі спицями в спеціалізованих майстернях стикаються періодично. Замовниками є власники колекційних авто. Робота ювелірна, тому що доводиться обходити ручної бормашинкой з полировальной головкою кожну спицю з усіх боків.

Полірування дисків – переваги

Переваги полірування алюмінієвих коліс:

  1. Мінімум подряпин і відколів. Алюміній набагато стійкіший до зовнішніх впливів, ніж будь-який лакофарбове покриття;
  2. Стильний зовнішній вигляд. Навіть недосвідчена людина зможе оцінити блискучі колеса на будь-якій машині;
  3. Полірування коліс гранично проста, не дивлячись на те, що вимагає деяких зусиль;
  4. Немає відшаровування або лущення, як у випадку з фарбою;
  5. При пошкодженні можна буде легко відполірувати проблемне місце.

Полірування колісних дисків в автосервісах здійснюється за допомогою спеціальних верстатів і устаткування, які спрощують і прискорюють процес роботи. Найчастіше застосовується технологія «Thomi Felgen». В результаті виходить довговічний дзеркальний блиск дисків. Іноді наноситься ще й лак, який захищає диски і надає ще більше блиску.

Блискучі колеса виглядають цікавіше на глянцевому машині, ніж матові і навпаки. Тому перед зміною стилю коліс, бажано брати до уваги весь дизайн авто в цілому.

"

Догляд за полірованими дисками

Будь-яка полірування боїться абразиву. Тому відполіровані до дзеркального блиску колісні диски не можуть залишатися такими завжди. В процесі експлуатації автомобіля колеса періодично контактують з абразивом. Відповідно на них утворюються мікроподряпини, і колишній блиск поступово меркне.

Періодичність полірування залежить від двох чинників: інтенсивність експлуатації авто і спосіб захисту полірування. У першому випадку все ясно – колеса автомобіля контактують з всюдисущим абразивом і, таким чином, шліфуються. Що ж стосується захисту полірування, то без неї алюмінієвий сплав не зможе довго зберігати дзеркальний глянець. Справа в тому, що, як і всі кольорові метали, будь-які алюмінієві сплави покриваються патиною – плівкою з оксидів.

Окісна плівка є надійним захистом для самого сплаву. Однак вона ж робить алюміній матовим. Полірований алюміній потрібно покрити прозорим лаком високої еластичності. Зробити це найкраще відразу після полірування.

Захисний лак ізолює сплав дисків від кисню, що міститься в повітрі. Таким чином, окислення металу не відбувається і глянець залишається в закріпленому стані. Для захисту найкраще підходить спеціальний лак. В якості альтернативи підійдуть різні поліуретанові прозорі лаки, а також лаки, використовувані при фарбуванні автомобілів.

На замітку

Звичайні лаки і фарби мають погану адгезію до алюмінію і його сплавів. Вся справа в плівці окислів, яка утворюється на незахищених ділянках. Вона володіє відштовхуючим ефектом.

Щоб лак добре тримався на дисках, рекомендується спочатку розкрити їх грунтом для кольорових металів. Якщо після нанесення грунту спостерігається помутніння полірування, то можна спробувати нанести лак безпосередньо. Однак робити це потрібно, наносити матеріал на диск з усіх боків, укладаючи його в своєрідну лакову оболонку.

Догляд за лакованими дисками зводиться до періодичного нанесення захисної поліролі з брудовідштовхуючими ефектом. Даний поліроль утворює ще один шар, що володіє практично нульовою адгезію. Бруд не прилипає до оброблених дискам і, відповідно, контакт з абразивом стає мінімальним.

Нелаковані диски обов’язково слід покривати захисним полиролем. Він може містити віск або наночстіци – різниця в ціні і тривалості ефекту. Однак треба бути готовим до того, що диски доведеться періодично полірувати. І наостанок ще одна порада: поліровані диски слід витирати тільки після попередньої миття і тільки чистою серветкою.

Цікаве відео: полірування до дзеркального блиску

Related