Виконайте тонування ВАЗ 2101 плівкою своїми руками і скоротіть свої витрати

Якщо у Вас в планах затемнити скла в своїй« копієчку », то спочатку ознайомтеся з нашими рекомендаціями

Багато автовласників вважають за краще їздити з тонованими стеклами, оскільки наш менталітет цінує приватність. Не виключенням стали і власники вітчизняних автомобілів. Так, все частіше тонують, наприклад, скла авто Ваз 2101.

Тим, хто не бажає заощадити на оплаті праці фахівців з тонування, буде корисна ця стаття. У ній докладно опишемо етапи самостійного тонування стекол на авто Ваз 2101.

Підготовка до тонування

Найбільш якісне тонування ВАЗ 2101 своїми руками проводиться при демонтованих стеклах. Перед початком всіх основних робіт необхідно знайти більш-менш вологе приміщення, без прямого проникнення сонячних променів. Далі зняті скла ретельно вимиваються з використанням миючих засобів. В якості робочого приміщення для тонування доцільно використовувати, наприклад, ванну кімнату.

Для досягнення найкращих умов для роботи, можна відкрити кран з водою на деякий час, щоб вона просто стікала, насичуючи повітря вологою. Причому в цей же час можна проводити і роботи з вимивання стекол. Вологе приміщення добре тим, що нанесений в процесі мильний розчин на скла не буде занадто швидко висихати.

Для наклейки плівки знадобиться розпилювач (пляшка з розпилюючи головкою), шпатель для розгладження плівки, лезо канцелярського ножа, чисті шматки фланелі. Не завадить мати під рукою електричний фен. Цей прилад допоможе уникнути складок, які утворюються при обклеювання гнутих ділянок скла.

Правильно готуємо розчин і клеїмо тонування своїми руками

Тепер Вам необхідно приготувати мильний розчин для плівки. Для цього потрібно взяти невеликий шматочок мила, терку і теплу воду. Стружку, отриману при натирання мила, занурюємо в теплу воду і інтенсивно перемішуємо.

Після того, як Ви успішно приготуєте розчин з мила, беремо чистий шматок тканини і гарненько милім їм скло. Воно повинно бути рівномірно змочена, але без скупчення піни. Тепер, не відкладаючи, беремо плівку для тонування і клеїмо її на мильне скло.

Цю роботу зручно проводити удвох з помічником. Мильний розчин, попередньо нанесений на скло, дозволить Вам деякий час коригувати плівку, а також інтенсивно витісняти повітряні бульбашки. Їх можна розгладжувати за допомогою силіконового скребка або просто за допомогою м’якої тканини.

На замітку

Будь-яка порошинка або порошинка – це бульбашка повітря, який не видаляється виштовхуванням. Тому плівку без захисного шару не слід надовго залишати робочої стороною вгору.

Якщо вже при тонування першого скла не виходить ідеально наклеїти плівку, то не варто переходити до інших. Тому може бути кілька причин:

  • погано вимите скло;
  • наявність трудноудаляємиє забруднень (краплі фарби, смоли, клею і т.д.);
  • багато пилу в повітрі;
  • робота поза приміщенням.

Підготовка плівки полягає в її розкрої за розмірами скла. Для цього тонування, не знімаючи захисного шару, прикладають до скла і викроюють, використовуючи скло в якості лекала. При цьому слід відступати від краю по 0,5 см для рівних стекол і по 1 см для вигнутих.

Для економії плівки завжди намагайтеся використовувати її найбільш раціонально. Розташовуйте батіг так, щоб скло довга сторона скла вміщалася по ширині рулону, якщо це можливо. І пам’ятайте: краще відрізати трохи більше, ніж «недорізаним»! Якщо не вистачить всього 1 мм плівки по ширині або довжині скла, то весь шматок піде в сміття.

"

Поширеною помилкою при тонування стекол своїми руками є використання занадто концентрованого мильного розчину. Насправді мила необхідно зовсім небагато, особливо якщо використовувати не просту, а дистильовану воду.

На замітку

Використання дистильованої води дозволяє вдвічі знизити кількості мила в розчині. Якщо мила багато, то після випаровування води під плівкою можуть з’явитися безліч дрібних бульбашок.

Дистильовану воду можна придбати в автомагазині. Можна використовувати немінералізованние питну воду, яку розвозять у великих пластикових балонах. Підійде і вода з фільтра «зворотного осмосу», яка знесолити на 95%.

Якість води є дуже важливим моментом при тонування стекол своїми руками. Вона повинна бути не тільки знесоленої, а й вільної від механічних частинок. Смітинки можуть потрапити в воду, якщо використовується брудна тара або бризкалка. Найкраще використовувати нову Пирскавка для води.

Не менш важлива і чистота дрантя. Якщо мильний розчин наноситься дрантям або губкою, то потрібно простежити, щоб вони були абсолютно чистими. Чи не кладіть їх ні на які поверхні під час роботи. Підготуйте для них окрему чистий посуд.

"

Фінішні роботи з тонування

В останню чергу найкраще зайнятися заднім склом Ваз 2101, так воно найбільше за розмірами і має більш складну геометрію. Провівши процес затемнення бічних стекол, Ви досить непогано наб’єте руку, і Вам не важко буде провести дані роботи на задньому склі.

І все ж тонування заднього скла ВАЗ 2101 має свої особливості. Плівки деяких виробників не дуже добре лягають на увігнуті площині, до яких відносяться і задні скла більшості автомобілів. Якщо на вигинах виникають складки, то доведеться користуватися феном.

Нагрівання підвищує еластичність тонировочной плівки, але дуже важливо не перегріти її. Тому краще всього використовувати звичайний побутовий фен, призначений для сушіння волосся. Будівельний фен – інструмент професіоналів; він видає занадто високу температуру, і гарячий повітряний потік легко пропалює плівку.

Починати клеїти тонування заднього скла слід від центру до периферії. Після того, як скло змочена мильним розчином, удвох з помічником слід розтягнути тонування без захисного шару над склом і опустити на нього. Потім, почати розрівнювати її в центрі, поступово переходячи до країв.

Не слід нагрівати скла з метою прискорення випаровування води під плівкою. Нагрівання, швидше за все, призведе до появи зморшок і міхурів. Більш того, не варто сушити тонування на сонці. Найкраще залишити обклеєні скла сохнути при кімнатній температурі.

На замітку

Ніколи не наносите плівкову тонування при температурі нижче + 10 ° С. На холоді у Вас будуть мерзнути руки і Ви не зможете ними виконувати тонку роботу. В результаті тонування буде неакуратної. При мінусовій температурі тонування абсолютно неможлива, тому що вода просто замерзне.

Після закінчення 7-8 годин, коли плівка міцно вхопитися, зайві шматки можна відрізати дуже гострим ножем, наприклад, канцелярським. Тупий ніж просто буде рвати і загинати тонування.

Тонування ВАЗ 2101 своїми руками досить нескладний процес, так як скла не мають складних вигинів. Трохи складніше здійснюється подвійна тонування стекол на автомобілі.

Цікаве відео: знімна тонування своїми руками плівкою на силіконовій основі

Related