Виконати арт-тонування своїми руками за допомогою плівки може кожен

За допомогою арт-тонування дуже легко виділити свій автомобіль з сірої маси, і зробити це можна своїми руками

Арт-тонування все більше набирає популярність серед автовласників. Цей вид тюнінга дозволяє власникам авто висловити свої погляди, почуття, зробити свій автомобіль менш сірим і непоказним.

Малюнок дозволяє виділити автомобіль з маси, легко ідентифікувати своє авто на стоянці, розповісти про свої звичаї та вподобання оточуючим і навіть знайти однодумців. Звичайно, подібного результату можна досягти і за допомогою аерографічного малюнка, проте це задоволення коштує досить значну суму грошей.

У фінансовому плані арт-тонування є демократичним рішенням по тюнингу машини. Як і аерографія, арт-тонування дозволяє наносити найрізноманітніші малюнки. Особливо популярно нанесення малюнків на заднє скло автомобіля.

Перевага арт-тонування своїми руками полягає в тому, що для її нанесення абсолютно не потрібно вміння малювати. Єдине, що потрібно для нанесення цієї, по суті, наклейки, – терпіння і акуратність. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій з наклеювання, то все вийде з першого разу. Однак прочитайте уважно цю статтю, щоб не допустити помилок і не розчаруватися в методі.

Технологія нанесення малюнка за допомогою тонування

Арт-тонування своїми руками є досить простим завданням, тому з цим видом тюнінгу може впоратися кожен автовласник. Починається процес арт тонування з підготовки малюнка. Після цього цей малюнок наноситься на прозору плівку. Потім все акуратно вирізається по контурах малюнка.

Для більш якісного проведення початкових етапів, найкраще скористатися трафаретом. Після того як все вирізане, на прозору плівку приклеюється темна тонувальна плівка. Саме поєднання двох плівок дозволяє домогтися обсягу. Цей ефект рельєфного малюнка і створює тривимірний ефект на світлі.

Арт-тонування наноситься безпосередньо на скло. Якщо на склі є плівкова затемнююча тонування, то її видаляти непотрібно. Тонуючий малюнок все одно буде видно за рахунок додавання тони. Але скло або базову плівку перед нанесенням арт-тонування потрібно обов’язково підготувати.

Підготовка скла полягає в очищенні від пилу, бруду і розлучень. В даному випадку найбільше труднощів може виникнути, якщо малюнок наноситься на вже існуючу тонування. Затемнююча плівка набагато м’якше скла, легко дряпається, і якщо на ній присутні забруднення, ту видаляти їх потрібно за допомогою мильної води. Не можна терти плівку на суху, тому що це призведе до появи на ній подряпин.

Щоб видалити з поверхні скла поодинокі порошинки, найкраще скористатися скотчем. Кожна мікроскопічна порошинка – це помітний бульбашка, що утворюється після наклейки плівки. Щоб пил менше сідала на робочі поверхні, двері в автомобілі при нанесенні малюнка слід закрити.

Наклейку тонера своїми руками можна вести двома способами. Перший – поступове приклеювання, починаючи від краю, з плавним зняттям плівки-основи. Інший спосіб підходить для невеликих наклейок. У цьому випадку спочатку знімається з основи вся наклейка цілком, а потім вона прикладається до місця нанесення серединою з поступовим розгладженням від центру до периферії.

На замітку

При нанесенні арт-тонування використовують плівку, яку приклеюють по мокрому. Вода повинна бути дистильованої, щоб після її висихання не залишилося кристалів солей. Дистильована вода є відмінним розчинником, тому її ж можна використовувати і при підготовці поверхонь до обклеювання.

Нанесення кольорових малюнків

Якщо при тонуванні використовувати різні кольорові тонування, то можна створити кольорове зображення. Але при використанні безлічі кольорових плівок буде потрібно не один день для створення по-справжньому гарного малюнка. Таким чином, виходить, що завдати якої-небудь напис або нанести слоган компанії досить просто, а зробити повну картину на склі своїми руками – це вже завдання дуже складне.

"

Мінуси арт-тонування

Варто також відзначити, що арт-тонування значно погіршує огляд траси. В зв’язку з цим при нанесенні малюнка на скло необхідно дуже ретельно і акуратно вибирати місце для нього. Заднє скло якраз таки є найзручнішим місцем для розміщення малюнків. На лобове скло частенько поміщаються написи, а з боків слогани фірм.

Але одне залишається незмінним – арт-тонування скла робить Ваш автомобіль авторським та індивідуальним. У свою чергу арт тонування своїми руками можлива при нанесенні нескладного малюнка або напису. Справжній шедевральний малюнок може завдати людина, яка займається цим роками.

Вибір малюнка для прикраси тонуванням

За великим рахунком не важливо, що буде вибрано для нанесення арт-тонування своїми руками. У будь-якому випадку – це вибір автовласника і тільки він здатний підкреслити його індивідуальність. Однак не потрібно поспішати з вибором.

"

Практика показує, що наспіх обраний малюнок для тонування дуже скоро захочеться замінити. Нові та більш вдалі ідеї можуть прийти вже на стадії нанесення. Радити щось в даному випадку складно, але ясно одне – не треба поспішати!

При виборі малюнка для арт-тонування потрібно враховувати три основних моменти:

  • наскільки точно наноситься малюнок підкреслить вашу індивідуальність;
  • як він буде сприйнятий оточуючими;
  • наскільки малюнок підходить автомобілю.

Існує категорія людей, яка прагне виразити власну індивідуальність, не звертаючи уваги ні на кого навколо. Однак певні написи або малюнки можуть чиїсь почуття.

На замітку

Нерідко екзальтовані автовласники навмисно прикрашають свій автомобіль зображеннями явно не толерантного характеру. Пам’ятайте, що в цьому випадку Ви стаєте подразником і викликаєте вогонь на себе!

Інша проблема вибору малюнка для арт-тонування своїми руками – відсутність естетичного смаку. Далеко не кожен автовласник є художником або професійним дизайнером. І хоча він не бере безпосередньої участі в створенні зображення, він його вибирає.

Серед готових тонуючих наклейок є чимало вульгарності, штампів та відвертого несмаку. Огидно, коли все це виявляється на автомобільному склі. Не треба робити світ гірше, ніж він є насправді!

Однак, як відрізнити хороше від поганого? В даному випадку можна порадити одне: якщо сумніваєтеся – продовжуйте шукати!

Цікаве відео: інструкція по нанесенню плівковою арт-тонування

Related