Верховна Рада скасувала до 2022 року ПДВ і акциз на електромобілі

Увечері 7 грудня Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №6776-д про внесення змін до Податкового кодексу. Цим законопроектом, крім іншого, передбачено звільнення від ПДВ та акцизу операцій з імпорту електромобілів.

Законопроект №6776-д підтримали 252 депутата, 13 проголосували проти, утрималися 23, а ще 64 – не голосували. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Як зазначив міністр інфраструктури Володимир Омелян, відповідно до прийнятого законопроекту, ПДВ і акциз на імпорт електромобілів буде скасований з 1 січня 2018 року. «Чудова звістка і великий крок вперед! Дякую народним депутатам! Ми це зробили », – написав міністр у Facebook. За інформацією LB.ua, спрощений режим розмитнення автомобілів з електричними силовими установками буде діяти до 2022 року.

Відзначимо, що податок на додану вартість становить 20% від вартості транспортного засобу, а акциз дорівнює 109 євро. Раніше при розмитненні електромобілів (так само як і будь-яких інших легковиків) необхідно було сплатити мито (8%), однак для електрокарів Верховна Рада скасувала її ще в 2015 році. З тих пір в парламенті реєструвалися різні законопроекти про скасування ПДВ і акцизу, проте до прийняття ініціативи справа дійшла тільки сьогодні.

Related