Відеофіксацію порушень ПДР оцінили в 1.1 млрд гривень

МВС оцінює вартість запуску в Україні системи автоматичної фото- і відеофіксації порушень ПДР в 1.1 млрд гривень. Більше половини зазначеної суми – вартість закупівлі та встановлення стаціонарних і пересувних комплексів.

Ця сума була визначена за результатами аудиторської перевірки Національної поліції, що проводилася Рахунковою палатою з 7 грудня 2017 року по 1 березня 2018 року. Як вказується в звіті, однією з причин того, що система досі не впроваджена, є «брак коштів для установки і функціонування відповідного обладнання, а також відсутність нормативних актів, які б визнач технічні вимоги до системи фіксації, порядок обліку дорожньо-транспортних пригод і т.д. »

в МВС та Національної поліції підрахували, що для створення і введення в експлуатацію інформаційно-телекомунікаційної системи автофіксації порушень ПДР та програмного забезпечення для НЕ необхідно 317.7 млн. грн. Ще 29.3 млн. Грн. знадобиться для обстеження комплексної системи захисту інформації об'єктів і відповідного програмного забезпечення.

Придбання та введення в експлуатацію комп'ютерного, мережевого і телекомунікаційного устаткування, а також мобільних комплексів автофіксації і транспортних засобів для їх розміщення, обійдеться в 118.7 млн. Грн. Придбання та запуск стаціонарних і пересувних комплексів автофіксації порушень ПДР на автодорогах загального користування державного значення обійдеться в 643 млн. Грн.

В листопаді 2017 року МВС заявили, що за півтора року планують встановити на автодорогах країни чотири тисячі камер фото- і відеофіксації. Кошти планувалося брати з різних джерел, в тому числі з бюджету і Державного дорожнього фонду.

Нагадаємо, що 1 червня начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій повідомив, що на аварійно-небезпечних ділянках доріг система автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху запрацює до кінця поточного року. На цьому етапі планують запустити 200-300 комплексів.

Джерело: Економічна правда

Related