Вартість фарбування автомобіля в Україні

Отже, приблизна вартість забарвлення легкової машини в Україні буде наступна:

  • повна забарвлення кузова коштує від 900 $ (акрил) до 1400 $ (металік). При цьому набагато дешевше обійдеться фарбування автомобіля своїми руками;
  • фарбування таких деталей, як двері і крило обійдеться в 100 $;
  • фарбування даху та капота – то 150 $;
  • фарбування дисків – 150 $;
  • фарбування бампера (повністю) – 130 $;
  • фарбування переходом на сусідні деталі обійдеться в половину вартості цих деталей;
  • полірування машини – 100 $ (полірування автомобіля своїми руками – 15 $, за умови, що є полірувальна машинка). Чим темніше колір машини, ті дорожче може коштувати полірування.

Будь-яка тюнінгова фарбування (аерографія) буде коштувати дорожче. Нагадую, що це приблизні розцінки забарвлення машини. Також вартість фарбування автомобіля може змінюватися в залежності від обсягу робіт.

На замітку

Чим більше роботи, тим вище можуть бути знижки. Тому залишається тільки знайти станції технічного обслуговування, які роблять пристойні знижки, адже завдяки конкуренції, таких станцій на сьогоднішній день досить багато.

За сформованою картині розцінок можна підрахувати суму ремонту вашої машини і тоді вже буде ясно: чи варто їхати на ремонт або купити нову деталь, а можливо і саму машину. У будь-якому випадку, заздалегідь ознайомившись з вартістю фарбування кузова, є можливість поторгуватися.

Де в Україні можна пофарбувати автомобіль?

Принципової різниці між Росією і Україною по частині місць, де можна пофарбувати машину, немає. Кузовним ремонтом займаються приватні майстри в гаражах, в напівлегальних майстерень і на професійних СТО. Однак багато що залежить від відгуків і рекомендації.

На замітку

Не варто звертатися в майстерню, про яку нічого не відомо. Якщо розглядається бюджетний варіант, то вибирати потрібно не гараж, а майстри. До хорошим майстрам можна потрапити тільки за попереднім записом.

В Україні хорошим майстром вважається не тільки той, хто якісно робить свою роботу, але й укладається в терміни. Найнеприємніше, з чим можна зіткнутися – це постійне перенесення закінчення роботи. Нерідко трапляється так, що майстер набере машин на фарбування, а потім – даєш п’ятирічку в три дні!

"

Зима – сезон кузовних робіт не тільки в Росії, але і всюди, де температура в цей час опускається нижче нуля. Як тільки вдарять перші морози, в українські фарбувальні вишиковується черга. Відповідно, в цей час виростають і ціни. У пік сезону подорожчання може скласти до 40%.

Якщо потрібно пофарбувати весь автомобіль і при цьому потрібна максимальна якість, то потрібно шукати офіційну станцію. Причому краще робити це влітку, коли не так багато клієнтів, а фарбувальну не потрібно опалювати. Ціна буде вище, ніж в гаражної фарбувальної, але якість має бути краще за визначенням.

Однак не факт, що фарбування на СТО завжди краще гаражної. Все, звичайно ж, залежить від майстра. Справжній професіонал може показати відмінну якість в непримітному гаражі, а недосвідчений новачок і в самій сучасній фарбувальній камері здатний наробити помилок.

Конфліктні ситуації у відносинах клієнт – автомаляр

Якщо автомобіль фарбується на офіційній станції, то там клієнт отримує чек про оплату послуг і повний перелік виконаних робіт із зазначенням витрачених матеріалів. На лакофарбове покриття надається гарантія (зазвичай на один рік). Права споживачів в Україні в принципі дотримуються, але щоб подати скаргу, як і всюди, необхідно обов’язково мати чек про оплату і акт виконаних робіт, в якому відмічені ідентифікатори транспортного засобу.

При фарбуванні в гаражі, зрозуміло, ніхто чеків не видає. У майстра немає ніяких зобов’язань перед клієнтом. Його єдина мотивація – зарекомендувати себе з кращого боку, щоб збільшити позитивні відгуки. Проте, якщо фарбування виявиться неякісною, то дешевше звернутися до іншого майстра, ніж з’ясовувати стосунки з колишнім.

"

Щоб уникнути конфліктів через якість фарбування, необхідно звертатися до майстра за рекомендацією хороших знайомих, які в разі чого зможуть вплинути на нього і змусити виправляти помилки. Зазвичай в таких випадках майстри йдуть назустріч, щоб не втратити клієнтуру і не уславитися халтурником.

Про рівень українських гаражних малярів

По частині кузовного ремонту в Україні чимало відмінних майстрів. Багато з них свого часу проходили стажування в Польщі, Чехословаччині та інших країнах колишнього соцтабору. Там багато з них ставали підсобниками в приватних автомайстерень, а потім поступово долучалися до фарбування.

В дев’яностих роках майстерний молодь їхала за кордон на заробітки. В цей же час із Західної Європи в СНД переганяли тисячі автомобілів на продаж. І так тривало майже до 2000 року, після чого мита підвищилися настільки, що ганяти машини стало невигідно. Але за цей час через руки вихідців з України проходила величезна кількість битих машин, які потрібно було привести в порядок і відправити клієнтам-перекупникам.

Цікаве відео: процедура професійного фарбування автомобіля

Related