В Україні з'явився Дорожній фонд

З 1 січня 2018 року в Україні почав діяти Дорожній фонд, закон про запуск якого був прийнятий ще в 2016 році. Працювати він буде в складі спеціального фонду державного бюджету.

Цією новиною на своїй сторінці в Facebook поділився міністр інфраструктури Володимир Омелян. За словами міністра, в 2018 році автодорожня галузь вперше отримає гарантоване державне фінансування. Йдеться про суму в 33 мільярди гривень, а також про окремий фінансуванні ключових автомагістралей країни в сумі понад 14 мільярдів гривень. За словами міністра, з 1 січня в відповідальності «Укравтодору» залишилося тільки 50 тисяч кілометрів доріг. Ще 120 тисяч кілометрів передані на баланс обласних адміністрацій. При цьому 35% від усіх надходжень Дорожнього фонду будуть гарантовано перераховуватися на обласний рівень. Як написав міністр, тепер кожен українець «не тільки має право, але і повинен вимагати від місцевої влади якісних доріг».

В Дорожній фонд будуть перераховуватися кошти від акцизів на вироблені і ввезені в Україну нафтопродукти і транспортні засоби, ввізних мит на нафтопродукти і транспортні засоби та шини до них, а також кошти, отримані в якості плати за проїзд автомобільними дорогами та концесійних платежів .

60% від цих коштів будуть спрямовуватися на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автодоріг загального користування державного значення та 35% – на дороги місцевого значення. Крім того, 5% коштів фонду буде направляти на забезпечення безпеки дорожнього руху.

Related