В Україні змінять склад автомобільних аптечок

В автомобільних, мотоциклетних і автобусних аптечках повинні бути тільки препарати для надання першої медичної допомоги при ДТП та покрокова інструкція про проведення такої допомоги. Яка радить проект наказу підготував МОЗ.

За статистикою, в 80% випадків смерті в результаті ДТП настає ще до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги в результаті сильної кровотечі. Саме тому, в мінімальній комплектації аптечки в першу чергу повинні бути кошти для зупинки кровотечі: бинти, серветки і т.п. Замість гумового джгута аптечка буде комплектуватися механічним засобом для зупинки кровотечі типу «САТ», який потерпілий зможе накласти собі без сторонньої допомоги.

Крім нової системи зупинки кровотечі, в оновленій аптечці з'явиться докладна покрокова інструкція про дії при ДТП. Ніяких медичних препаратів: зеленки, таблеток і т.п., що мають термін придатності в аптечках не буде. Дуже часто водії просто не замінювали прострочені медикаменти. До того ж, неспеціалісти не зможуть ними скористатися при наданні екстреної медичної допомоги. Як повідомили в МОЗ, кожен водій зможе доповнити аптечку необхідними для нього препаратами.

В останній раз список медичних виробів і матеріалів, які повинні бути в автомобільній, мотоциклетної чи автобусної аптечці, переглядався Міністерством охорони здоров'я України двадцять років тому. У разі затвердження спрямованого МОЗ на узгодження проекту наказу автомобільні аптечки будуть відповідати європейським нормам і стандартам.

Джерело: Офіційний сайт

Related