В Україні розмитнили 16.5 тисяч автомобілів з іноземною реєстрацією

Державна фіскальна служба України опублікувала нові дані про кількість автомобілів з іноземною реєстрацією, розмитнених за новими правилами. З 25 листопада 2018 року до 2 січня 2019 року узаконено 16.5 тисяч автомобілів.

Як уточнили в ГФС, майже 14 тисяч із загальної кількості розмитнених ТС довелося на автомобілі, що знаходилися на території України з порушенням Митного кодексу. За кожен з них власники сплатили по 8500 грн штрафу, що склало майже 199 млн грн. Передбачений в нових правилах розмитнення «добровільний внесок» став для них можливістю уникнути адміністративної відповідальності за недотримання термінів вивезення та / або транзиту машин.

За даними УКРІНФОРМ, найактивніше ТС оформляли в Києві (3037 од.), Волинській (2642 од.), Чернівецькій (2058 од.) І Закарпатській (+1137 од.) Областях.

Нагадаємо, що 25 листопада почав діяти закон про нові умови ввезення і розмитнення автомобілів. Законом передбачений перехідний період 180 днів для громадян, які ввезли автомобіль з іноземною реєстрацією в період з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автомобілів і знаходяться на території нашої країни в режимах тимчасового ввезення або транзиту.

Протягом 90 календарних днів після вступу в силу закону можна оформити такий автомобіль за зниженими ставками акцизу. Адміністративне стягнення за порушення термінів перебування ТЗ не застосовуються при сплаті штрафу 8500 грн, встановленого вищевказаним законом.

Related