В Україні припинено продаж бензину і ДП Євро-4

З 1 січня 2018 року в Україні припинено продаж бензину і дизпалива стандарту Євро-4. Увійшовши з силу норма прописана в затвердженому урядом Технічному регламенті про вимоги до автомобільних бензинів, дизельного, суднового та котельного палив і передбачає заборону всіх видів торгових операцій.

Максимально допустимий вміст сірки в бензинах і дизельному паливі стандарту Євро-4, продавашіхся в Україні до 1 січня 2018 року, обмежувалося на позначці 50 ppm, в той час як в паливах стандарту Євро-5 цей параметр дорівнює 10 ppm.

Так за одинадцять місяців 2017 року Україну було імпортовано 4.8 мільйонів тонн дизельного палива стандарту Євро-4. Походження приблизно 240 тисяч тонн ДТ – Білорусь і це тільки паливо, завезене наземним транспортом. Ввозиться ДТ і через порти, але точних даних про обсяги немає.

Одним з найбільших імпортерів ДТ Євро-4 з Білорусі в 2017 році був «Альянс Ойл Трейдінг», але, як зазначили в компанії, контракт з білоруською стороною закритий в середині грудня 2017 г.

За інформацією enkorr, паливо стандарту Євро-5 в Україні виробляють з другої половини 2016 року у ПАТ «Укргазвидобування» і з початку 2017 року на Кременчуцькому НПЗ.

Related