В Україні оголосять тендер на будівництво першої платної дороги

Тендер на будівництво першої платної дороги в Україні – Львів-Краковець можуть оголосити в другій половині 2018 року. Всі підготовчі роботи Міністерство інфраструктури планує провести в поточному році.

«У цьому році плануємо повністю завершити підготовку до тендеру на будівництво концесійної дороги Львів-Краковець. Для цього необхідно прийняти певні зміни в законодавство, які вже зареєстровані в парламенті. Сподіваємося на позитивне голосування в першій половині цього року, після чого зможемо перейти до тендерних процедур », – сказав Володимир Омелян. Міністр висловив упевненість, що автотрафіка на цій ділянці достатній для реалізації концесійного проекту.

Автодорога Львів-Краковець не перший рік розглядається як перший концесійний дорожній проект в Україні. У 2015 році будівництво оцінювалося в $ 350-500 мільйонів. Таку суму озвучив діючий на той момент міністр інфраструктури Андрій Пивоварський. Орієнтовно, реалізація проекту Львів-Краковець займе 4 – 5 років. Всі витрачені кошти інвестор зможе повернути, вилучаючи плату за проїзд, розміщення реклами, експлуатацію придорожньої інфраструктури, логістичних центрів, об'єктів дорожнього сервісу та проходять уздовж дороги сучасних ліній зв'язку.

Влітку 2017 року міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що будівництво платних доріг в Україні почнеться в 2019 році. Концесійна дорога Львів-Краковець – один з таких проектів. Протяжність ділянки, який буде побудований за категорією 1-А – 84.4 км. Орієнтовна швидкість руху складе 120 км / ч.

Термін концесії – 49 років. Протягом усього цього часу концесіонер буде відповідати за будівництво, утримання і ремонт чотирьохсмуговій дороги.

Джерело: ЦТС

Related