В Україні можуть підвищити штрафи за ремені безпеки

Верховна Рада може посилити адміністративне покарання за порушення правил користування ременями безпеки та мотоциклетних шоломів. Штрафи за подібні порушення пропонується збільшити з 51 до 850 гривень.

Як повідомляє інформаційне управління Верховної Ради України, законопроект «Про внесення змін до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо зниження смертності та травматизму на дорогах України шляхом збільшення рівня використання ременів безпеки і мотошоломами) №8492 розглянуто Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності 5 вересня. Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти його за основу.

Зокрема пропонує стимулювати використання ременів безпеки і мотоциклетних шоломів водіями і пасажирами гривнею, збільшивши суму штрафу за подібне правопорушення з 51 грн. до 850 грн. На думку членів комітету, необхідність прийняття нової норми обгрунтована високим рівнем смертності та травматизму на дорогах України в результаті масового нехтування ременями безпеки і мотошоломами.

За офіційними даними Нацполіціі, щорічно на дорогах України гине не менше 3.5 тисяч і травмується не менше 35 тисяч людей, тобто кожен день гине понад 9 осіб. За цими показниками аварійності та наслідків ДТП Україна є одним з лідерів серед європейських країн.

Related