В Україні хочуть спростити процедуру постановки на облік транспортних засобів

В Україні планують спростити процедуру постановки на облік легкових і вантажних авто, мотоциклів і мототехніки. Вся необхідна документація буде оформлятися безкоштовно при купівлі транспортного засобу менеджером автосалону.

Про це гендиректор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко повідомив на своїй сторінці в Facebook. Його пост говорить: «Хороша новина для автомобілістів! Незабаром процедура постановки транспортних засобів (легкових і вантажних авто, мотоциклів і мототехніки) ТС на облік значно спроститься, і буде відбуватися прямо в автосалонах. Почнемо за принципом «степ бай степ» з нових, а потім у разі удачі експерименту перейдемо на б / у авто (Трейд-ін і т.д.) ».

Робоча група по законодавчої підготовці процедури створена 10 листопада Громадською радою при МВС. Очолив її Олег Назаренко.

За його словами, сплативши покупку автомобіля або мотоцикла, власник прямо в салоні повинен буде написати заяву про постановку транспортного засобу на облік в МВС. Всі інші дії виконає менеджер салону. Він повинен заповнити документацію на транспортний засіб, сформувати свідоцтво про реєстрацію та закріпити за ним держномер. Потім передати пакет з інтернет в базу сервісних центрів МВС. Після перевірки фахівцями сервісного центру, власник може забрати свідоцтво про реєстрацію та номери в автосалоні або отримати вдома кур'єрською доставкою.

«Можливо, описана схема буде трохи видозмінена, поки це тільки моє бачення нової процедури», – написав Назаренко в пості, додавши, що «робоча група оперативно розробить процедуру і внесе проект змін існуючої нормативно-правової бази в ДСЦ МВС». Надалі планують ввести такий же механізм і при покупці б / у автомобілів.

Related