В Gordon Murray Design придумали як зробити автомобілі легше

Ательє Gordon Murray Design (GMD) представила нову модульну платформу – iStream Superlight, в конструкції якої використовується високоміцний алюміній і «дешевий карбон», виготовлений з переробленого вуглецевого вторсировини.

На основі нової платформи автомобільна компанія Gordon Murray Automotive (GMA), заснована в минулому році творцем суперкара McLaren F1 Гордон Мюррей, побудувала кузов для свого нового спорткара T.43.

Габаритна довжина т.43 – 3640 мм, ширина – 1750 мм. Як повідомили в GMA, 1.5-літровий трициліндровий бензиновий турбомотор (220 к.с.) буде встановлено посередині спорткара. Вся міць агрегату подається на колеса через шестиступінчасту механічну коробку передач. Споряджена маса т.43 всього 850 кг, а співвідношення потужності до ваги – 259 к.с. на тонну, що дозволить спорткару запропонувати «виняткові» характеристики.

В компанії стверджують, що створена ними архітектура може використовуватися для побудови автомобілів будь-якого типу, від Ford Fiesta і спортивних автомобілів Mazda MX-5 до великих позашляховиків, легких комерційних фургонів Ford Transit і навіть електрокарів. Крім легкості і економічності, платформа iStream Superlight більш стійка до корозії, ніж звичайні сталеві конструкції.

Розроблена GMD технологія iStream може мати й інше застосування. Так, виготовлене за новою технологією автомобільне сидіння приблизно на 30% легше традиційного. Як стверджують розробники, в перспективі вона може бути використана в літаках і поїздах.

Джерело: Gordon Murray Design

Related