Управління автомобілями в нетверезому стані: результати опитування і статистика

Напередодні новорічних свят українські водії-користувачі Інтернету пройшли онлайн-тестування на знання правил, що обмежують водіння автомобіля в стані алкогольного сп'яніння.

1. Максимум 0,2 проміле. 74% українських водіїв пам'ятають, яку кількість алкоголю в крові допустимо при водінні автомобіля

В онлайн-тестуванні, яке проводилося в рамках Національної інформаційної кампанії H-Road, ініційованої компанією «Хюндай мотор Україна », взяли участь 2019 українців. Опитування показало, що в цілому українські водії непогано знають правила, які відносяться до вживання алкоголю за кермом, – майже 39% беруть інтерв'ю набрали максимальний результат. Результати тесту показали:

74% опитаних пам'ятають, що допустимий рівень алкоголю в крові при управлінні автомобілем – не більше 0,2 проміле. Майже 25% водіїв не знають, що огляд на стан алкогольного сп'яніння може проводитися як поліцейськими на місці зупинки авто за участю двох свідків, так і лікарем медзакладу, які пройшли спеціальну підготовку. 13% опитаних не змогли назвати всі процедури, які зобов'язаний виконати представник поліції під час перевірки рівня алкоголю, а саме: проінформувати водія про порядок застосування спеціального технічного засобу для перевірки рівня алкоголю в крові; залучити до перевірки двох свідків, в неупередженості яких немає сумнівів; на вимогу водія надати сертифікат відповідності та свідоцтво про перевірку вимірювальної техніки. 87% українців, які брали участь в опитуванні, обізнані, що водій може бути притягнутий до адміністративної відповідальності за керування автомобілем в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, передачу авто іншій людині в стані сп'яніння, а також за відмову проходити огляд. 76% українців знають, що водіння в стані алкогольного сп'яніння загрожує штрафом від 10 200 до 40 800 з позбавленням права керування авто на термін від року до десяти років (залежно від того, вперше чи ні фіксується порушення).

Організатори кампанії H-Road підкреслюють, що важливо не тільки знати правила, але і бездоганно їх виконувати. Перш ніж сідати за кермо, пам'ятайте, що ви несете відповідальність не тільки за власне життя, а й за безпеку оточуючих.

2. За 11 місяців 2017 року Україна з вини нетверезих водіїв постраждало 1520 осіб

Згідно з інформацією Департаменту патрульної поліції України, за січень-листопад 2017 року зафіксовано 8940 дорожньо-транспортних пригод (ДТП ), в яких водії керували транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, з них 1049 ДТП з потерпілими: 101 людина загинула і 1419 травміровано.H-Road ще раз напір інает про небезпеку керування автомобілем у нетверезому стані. Це часто призводить до тяжких наслідків, в тому числі до летального результату.

3. Західна практика

В Європі покарання за водіння в стані алкогольного сп'яніння ще жорсткіше, ніж в Україні. У сусідній Польщі, наприклад, якщо в крові виявлено від 0.2 до 0.5 проміле, передбачається штраф від 1 250 євро. У разі аварії сума штрафу збільшується вдвічі, а всі гроші підуть постраждалим. Якщо алкоголь в крові буде становити більше, ніж 0.5 проміле, справа дійде до суду з можливим арештом, а також позбавленням водійського посвідчення на термін від 3 до 15 років. По закінченню цього періоду в автомобіль порушника повинен бути встановлений «алкогольний замок» – пристрій, який аналізує дихання водія і блокує транспортний засіб, якщо вміст алкоголю у видихуваному повітрі перевищить 0,1 мг. спирту на 1 куб. дм.В Данії сума штрафу дорівнює заробітку випив водія, помноженому на коефіцієнт алкоголю, який покаже прилад, при рівні алкоголю в крові менше 2.0 проміле, в іншому випадку – позбавлення прав строком від півроку до року. Якщо ж водія зловлять тричі протягом трьох років, йому загрожує тюремне ув'язнення до 10 років, а також конфіскація автомобіля.В Великобританії граничний вміст алкоголю в крові водія – 0,8 проміле. Досить високий показник, проте його перевищення карається дуже жорстко – штраф у 5000 фунтів, позбавлення прав на рік, а також, при деяких обставинах, і тюремне ув'язнення на півроку. Якщо ж водій став учасником смертельного ДТП, йому загрожує 14 років в'язниці, необмежений штраф, а також вилучення прав на 2 года.Кампанія H-Road закликає українців проявляти особисту відповідальність і не дозволяти собі сідати за кермо після вживання алкоголю навіть у мінімальних кількостях. Самопочуття водія безпосередньо впливає на швидкість і адекватність реакції, ступінь контролю над автомобілем і, в кінцевому підсумку, безпеку на дорозі.

4. Соціальна ініціатива H-Road

Своїми інформаційними активностями проект H-Road прагне до формування в Україні такого автомобільного співтовариства, в якому водії відповідально дотримуються правил і ставляться з повагою до всіх учасників дорожнього руху. Принципова відмова від водіння в нетверезому стані безсумнівно зробить українські дороги більш безпечним місцем.

Так само важливі й правила, що зачіпають інтереси інших людей – такі, як заборона паркування на місцях для людей з інвалідністю. Для того, щоб ще раз звернути увагу на високу соціальну значущість цього правила, в рамках проекту було створено інформаційно-освітній відеоролик за участю Патрульній поліції України. На жаль, незважаючи на значне збільшення штрафу, багато водіїв все ще нехтують необхідністю залишати місця для інвалідів вакантними. Всього за одну годину експерименту, поставленого під час зйомки на парковці одного з супермаркетів, було зафіксовано майже 20 порушників. У листопаді 2017 року правоохоронні органи зареєстрували 1501 випадок порушення правил парковки, зупинки та стоянки транспортних засобів на місцях для людей з інвалідністю.

Related