Україна зайняла 4 місце в світі за кількістю автомобілів з ГБО

До кінця 2016 року Україна вийшла на четверте місце в світі за кількістю автомобілів з газобалонним обладнанням. Попереду тільки Туреччина, Росія і Польща.

На кінець 2016 роки кількість автомобілів, що використовують LPG в якості моторного палива, в Україні досягло 2.25 мільйонів. Це близько 9% всього світового автопарку машин з ГБО. Про це повідомило видання Нафторинок з посиланням на щорічну доповідь Всесвітньої асоціації LPG (WLPGA).

На першому місці за кількістю автомобілів з ГБО залишається Туреччина. За даними WLPGA в цій країні зареєстровано близько 4.44 мільйонів автомобілів на LPG. На другому місці – Росія, де газобалонними установками обладнано 3 мільйони транспортних засобів. На третьому місці з результатом близько 2.98 мільйонів – Польща.

В цілому, на початок 2017 роки 9% світового автомобільного парку залишали транспортні засоби, які використовують в якості палива LPG. Це 26.8 мільйонів автомобілів.

За даними WLPGA, в тому ж 2016 році на український ринок довелося 4.7% (1.3 млн.т) світового споживання газу. За цим показником ми опинилися на сьомому місці в світі. Найбільшим ринком автогазу за результатами минулого року, незважаючи на негативну динаміку, залишилася Південна Корея. На другому місці – Туреччина. Тут обсяги споживання автогазу продовжують рости і до кінця 2016 року склали 3.14 млн. Тонн.

За прогнозами консалтингової компанії UPECO, в поточному році ринок зрідженого газу в Україні збільшиться з 1.47 до 1.6 млн. Тонн. Споживання автогазу складе більше 90% від загальних обсягів LPG.

Related