Uber і NASA почнуть спільну роботу над проектом літаючого таксі

Лос-Анджелес стане першим містом, які обслуговує UberAir. Випробування електричних літаків для пересування по місту в рамках проекту літаючих таксі на електричній тязі почнуться в 2020 році.

Постачати і пілотувати літаки будуть такі Авіавиробники, як Embraer, Bell Helicopter, Pipistrel, Aurora Flight Sciences і Mooney Aviation. Завдання Uber – програмне забезпечення, яке дозволить пасажирам замовляти поїздки, і здійснювати оплату за надану послугу.

Трохи пізніше до Лос-Анджелесу приєднається Даллас. Вибір міст в Uber пояснюють готовністю до співпраці. «Лос-Анджелес – зразково-показовий місто, дуже завантажений з точки зору дорожнього руху, і в доступній для огляду перспективі немає варіантів значно полегшити навантаження за рахунок систем громадського транспорту», ​​- заявив головний директор Uber по продуктам Джефф Холден. У компанії стверджують, що до літніх Олімпійських ігор 2028 року місцем проведення яких стане Лас-Вегас, все його жителі будуть користуватися послугами повітряного таксі.

Uber вже підписала угоду з розробником нерухомості Sandstone Properties про будівництво злітно-посадкових хабів в міжнародному аеропорту Лос-Анджелеса, в центрі міста, Санта-Моніці і Шерман-Оукс. Всі об'єкти повинні бути побудовані до 2020 року. На початковому етапі компанія планує використовувати літальні апарати вертикального зльоту і посадки, а в подальшому перейти на «безпілотники». Передбачається, що перехід на електричні літаки дозволить UberAir знизити собівартість сервісу в порівнянні з вертолітними перевезеннями UberChopper і зробити повітряні перевезення доступним варіантом щоденного переміщення між центром міста і передмістями.

Ще одним партнером сервісу є NASA. З космічним агентством Uber розробляє нові безпілотні системи управління рухом повітряних суден, що літають на малих висотах у міських умовах. Крім того, компанія повинна забезпечити безпеку і стабільність акумуляторів, а також отримати сертифікат Федеральної авіаційної адміністрації для комерційних літаків. А це, як мінімум, два роки ретельного тестування.

«Для деяких автономних експериментів буде потрібно якийсь час, щоб споживачі могли комфортно перебувати в повітряному таксі без пілота», – сказав Джефф Холден, додавши, що запуск комерційного електричного літака може статися через 10-15 років.

Джерело: Los Angeles Times

Related