У УКРІНФОРМ підрахували, скільки автомобілів розмитнили за новими правилами

Державна фіскальна служба оновила дані про кількість автомобілів з іноземною реєстрацією, розмитнених за новими правилами. З 25 листопада 2018 року по 10 січня 2019 року включно в Україні узаконено майже 24.7 тисяч автомобілів, до державного бюджету перераховано 1.6 мільярдів гривень.

Як уточнили в прес-службі УКРІНФОРМ, 20.5 тисяч (понад 83%) із загальної кількості розмитнених ТС довелося на автомобілі, що порушували Митний кодекс України. Їх власники сплатили до державного бюджету 174.1 млн грн штрафів (8500 за кожне авто). «Добровільний внесок», передбачений в нових правилах розмитнення, дозволив їм уникнути адміністративної відповідальності за недотримання термінів вивезення та / або транзиту машин.

Найактивніше ТС оформляли в Києві (4400 од.), Волинській (майже 3700 од.) І Чернівецькій (2700 од.) Областях. Тільки 10 січня громадяни оформили понад 1.3 тисячі автомобілів, сплативши 84,6 млн грн платежів.

Закон України від 08 листопада 2018 року № 2612-VIIІ «Про внесення зміни до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» почав діяти 25 листопада 2018 року. Відповідно до нових норм власники ТЗ з іноземною реєстрацією можуть узаконити їх за новими базових ставок. Для громадян, які ввезли автомобіль з іноземною реєстрацією в період з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автомобілів і знаходяться на території нашої країни в режимах тимчасового ввезення або транзиту законом передбачений перехідний період 180 днів. Крім того, протягом 90 календарних днів після вступу в силу закону, до 22 лютого 2019 року, оформити такий автомобіль можна за зниженими ставками акцизу. Після цього власники будуть виплачувати акцизний податок за повною ставкою.

В травні цього року завершиться термін дії пільгових умов розмитнення автомобілів з «еврорегістраціей» і вступлять в силу нові санкції. Так, за перевищення терміну транзиту або тимчасового ввезення ТЗ більш ніж на 30 діб, буде діяти штраф 170 тисяч гривень або конфіскація ТЗ за рішенням суду.

Related