У США назвали автомобілі з кращими і гіршими фарами

Американський Страховий інститут дорожньої безпеки (IIHS) протестував головну оптику автомобілів 2018 модельного року. Кращі результати продемонстрували Genesis G90 і Lexus NX, а в список з незадовільною роботою фар потрапили 67% протестованих автомобілів.

В цьому році фахівці IIHS перевірили 165 автомобілів і 424 варіанти світлотехніки. У списку «хорошистів» виявилися Chevrolet Volt, Genesis G80, Mercedes-Benz E-Class і Toyota Camry, та й то завдяки опціональним фарам. 58 моделей автомобілів заробили оцінку «прийнятно», а 32 – «погано». Ще 43 моделі отримали оцінку «незадовільно», причиною якої в більшості випадків був осплепляющій дальнє світло або недостатня видимість. Як відзначили експерти, оптика цих автомобілів не відповідає чинним нормам безпеки.

Оцінка за опциональную оптику * Оцінка за базову оптику * Genesis G90 Lexus NX Chevrolet Volt Genesis G80 Mercedes-Benz E-Class Toyota Camry Acura MDX Acura RDX Acura RLX Acura TLX BMW X2 BMW X5 Jeep Cherokee Lexus IS
Tesla Model 3 Toyota Corolla Toyota Highlander Toyota Prius Toyota Prius Prime Toyota Sienna Volvo XC60

* Зелений – оцінка «добре». Жовтий – оцінка «прийнятно».

«За останні два роки виробники поліпшили якість фар, але ми як і раніше бачимо безліч моделей з поганою базової оптикою», – розповів співробітник IIHS Девід Айлор. За його словами, навіть у таких виробників як Toyota і Lexus, що пропонують оптику хорошої якості, є моделі з фарами не відповідають вимогам безпеки. У Toyota це моделі 4Runner, C-HR і Yaris iA.

Автомобілі 2018 модельного року, які за результатами тестів IIHS отримали оцінку «незадовільно»

Audi Q3 Chevrolet Silverado 1500 extended cab Ford Fusion Hyundai Accent Buick LaCrosse Chrysler 300 Ford Taurus Infiniti QX60 Cadillac ATS Dodge Charger GMC Canyon crew cab Jeep Renegade Cadillac CTS Dodge Grand Caravan GMC Canyon extended cab Kia Niro Plug-In Hybrid Chevrolet Bolt Dodge Journey GMC Terrain Mercedes Benz C-Class Chevrolet Colorado crew cab Fiat 500X Honda Civic 2-door Mercedes-Benz CLA Chevrolet Colorado extended cab Ford Edge Honda Civic 4-door sedan Nissan Frontier crew cab Chevrolet Impala Ford Explorer Honda Civic 4-door hatchback Nissan Frontier extended cab Chevrolet Malibu Ford F-150 crew cab Honda Fit Toyota 4Runner Chevrolet Silverado 1500 crew cab Ford F-150 extended cab Honda HR-V Toyota C-HR Volkswagen T iguan Limited Volkswagen Passat Toyota Yaris iA

З цього року експерти оцінюють ефективність дальності і яскравості фар, розподіл світлового пучка, роботу системи автоматичного управління дальнім світлом і адаптивного освітлення поворотів. Робота кожного типу оптики перевіряється на прямих ділянках дороги і в чотирьох типах поворотів (правий і лівий віражі, плавний і різкий повороти) в темний час доби. Кількість світла змиритися з допомогою спеціальних сенсорів. Оцінки «добре» або «прийнятно» в цих тестах дозволяють отримати найвищу нагороду Top Safety Pick +, що виставляється IIHS машинам, який демонстрував невідому кращі результати в краш-тестах.

В серпні цього року інститут опублікував список з сорока моделей, які не змогли отримати одну з найвищих оцінок безпеки Top Safety Pick через недостатньо ефективної головної оптики.

Вперше випробування головної оптики IIHS провів в березні 2016 року. Тоді експерти 31 моделі автомобілів і 82 варіанти світлотехніки. Кращими були визнані світлодіодні фари Toyota Prius V з функцією автоматичного управління дальнім світлом, а гіршими – галогенні фари BMW 3 Series.

Також відзначимо, що в США і Європі автовиробники дотримуються різних стандартів при виробництві світлотехніки для автомобілів. З цього випливає, що опублікований IIHS список автомобілів релевантний тільки для машин, призначених для американського ринку.

Related