У Парижі представили безпілотник четвертого рівня Autonom Cab

Французька компанія Navya відома, як виробник автономних шатлів, представила безпілотник четвертого рівня Autonom Cab за 230-250 тисяч євро. Роботаксі, здатне самостійно пересуватися по дорогах з «передбачуваним» рухом, виїхало на вулиці Парижа.

У шестимісній машини, яка цілком може претендувати на звання першого в світі безпілотного таксі, немає керма і педалей, а єдина зсувні двері розташувалася на правому борту. Привабливим зовні кеб назвати не можна. Імовірно роботаксі оснащено одним електромотором потужністю 20 к.с. (15 кВт). Максимальна швидкість новинки – 90 км / год, але в умовах Парижа, де, як і в усіх європейських містах діє обмеження 50 км / год, розганятися до такої цифри, йому навряд чи доведеться. Яким буде запас ходу, розробники не повідомляють.

У другому кварталі 2018 році Navya Autonom Cab протестують на вулицях Франції та Австралії. Всі бажаючі зможуть покататися на роботаксі безкоштовно. Більш детальна інформація про новинку з'явиться в січні, коли Navya представить свою розробку на виставці електроніки CES в Лас-Вегасі.

Автономний 12-місцевий шаттл Navya Arma вже колесить вулиці Лас-Вегаса і навіть встиг стати учасником невеликого ДТП, в якому ніхто не постраждав. Виїхав йому напереріз вантажівка, зачепив переднє крило безпілотника, незважаючи на те, що той зупинився, визначивши потенційну загрозу. Водієві фури довелося виплатити штраф за порушення правил дорожнього руху. Найближчим часом Navya Arma обслуговуватиме пасажирів в Юті, Неваді і інших штатах.

Джерело: Drive

Related