У Норвегії придумали податок на електромобілі

Уряд Норвегії планує ввести податок на електромобілі. Відповідна норма передбачена в проекті бюджету країни на 2018 рік.

Нова норма торкнеться тільки важких моделей, в число яких увійдуть Model X і Model S. Tesla Model 3 податком обкладатися не буде, оскільки маса автомобіля менше двох тонн.

Так, власникам найважчою з «Тесла» – Model X (вага моделі близько 2.5 т) доведеться виплатити 70 тисяч норвезьких крон ($ 8 862). За статистикою Консультативної ради з руху, в серпні поточного року Model X, була п'ятою за популярністю електромобілем в Норвегії.

Деякі організації вже висловили своє невдоволення новою нормою. Так в норвезькій автомобільної федерації (NAF) вважають, що введення нового податку не дозволить до 2025 року реалізувати програму по скороченню кількості бензинових і дизельних автомобілів в країні. У федерації кажуть, що ця норма змусить норвежців відмовлятися від електрокарів і вибирати «копалини автомобілі».

В той же час NAF і представники громадських організацій, що виступають за збереження навколишнього середовища, сподіваються, що норма не буде прийнята.

Джерело: VG

Related