У МВС ініціюють новий штраф за «скручування» пробігу

В Україні може з'явитися новий штраф для автомобілістів. Водіїв планують карати за зменшення показників «пробігу» автомобіля. Про це в ефірі 5.ua розповів керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

«Ми зараз почали збирати обов'язкову інформацію щодо пробігу авто. Я також виступив з пропозицією до групи депутатів про те, щоб вони розглянули можливість в Кодексі про адміністративні правопорушення і теж додали норму про відповідальність, адміністративної, по крайней мере, за «скручування» пробігу. Тому що фактично це маніпуляції з авто, які шкодять покупцеві. Тому що ми прекрасно розуміємо, що дешевше або доступніше авто економ-класу, і коли у нього пробіг 100 тис. Або 300 тис. – це фактично може бути дві різні ціни. І це просто аферізм, який може дати шкоди кілька тисяч доларів », – сказав Криклій.

На даний момент МВС розробляє онлайн-сервіс, який дозволить перевіряти інформацію про автомобіль самостійно, без відвідування станції діагностики або сервісного центру.

«Історія автомобіля – це послуга, до якої ми теж готувалися, технологічно вона у нас вже на фінальному етапі, допрацьовуємо певні інтерфейси – знову ж таки це зручний інструмент, для того щоб, коли ти хочеш придбати авто, тобі немає потреби витрачати час і їхати на станцію діагностики, або фізично приїжджати в центр, можна отримати первинну інформацію, зрозуміти, що, наприклад, продавець тебе обманює, сказав, що він єдиний власник був, а це вже 5 разів перепродувалося », – розповів чиновник.

Коли новий онлайн-інструмент почне працювати, Криклій не уточнив.

Джерело: ЦТС

Related