У Мінінфраструктури хочуть ліквідувати аварійні ділянки доріг

Мінінфраструктури хоче досягти дворазового зниження смертності на дорогах України до 2020 року. Для цього планується ліквідувати 100 місць концентрації ДТП і 250 аварійних ділянок.

Ці та деякі інші заходи Міністерство інфраструктури України планує реалізувати в рамках Державної програми підвищення безпеки дорожнього руху на період до 2020 року.

За словами міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, протягом трьох наступних років на автодорогах країни побудують 1000 наземних переходів з острівцями безпеки і точковим освітленням, на місцях 500 нерегульованих перехресть побудують кільцеві розв'язки, а на в'їздах у населені пункти – 175 об'єктів уповільнення трафіку . В цілому за три роки на ці об'єкти планують витратити понад три мільярди гривень. Так в 2018 році на поліпшення безпеки на дорогах країни уряд виділить 1.6 млрд грн, в 2019-м – 2.5 млрд грн, а починаючи з 2020 року буде виділятися не менше 3.5 млрд грн на рік. «Україна може і повинна скоротити рівень смертності на дорогах мінімум удвічі до 2020 року», – сказав Омелян.

Раніше вже була інформація про те, що на автодорозі Одеса-Рені побудували перший об'єкт уповільнення трафіку. Всі їх буде чотири. Анонсував міністр і будівництво об'єктів уповільнення руху на в'їздах у населені пункти. На даний момент в Полтавській області працюють вже два таких об'єкти. Один з них був введений в експлуатацію в липні поточного року, потім був облаштований другий на автодорозі Т-17-16 Хорол-Семенівка-Кременчук.

За даними Міністерства інфраструктури України, в 2016 році на дорогах України загинуло близько 3,5 тисяч осіб і 33,5 тисячі були травмовані. За підрахунками Світового банку, економічні збитки України від ДТП складають 1,5-2,5% ВВП, а сукупні річні оцінюються в 4,5 мільярда доларів.

Джерело: ЦТС

Related