У машинах для краш-тестів виявили деталі з підозрілими мітками «Euro NCAP only»

Фахівці Європейського комітету з проведення незалежних краш-тестів автомобілів Euro NCAP і британської страхової компанії Thatcham Research розповіли про дивні деталях в досліджуваних машинах. Деякі з них мають позначення «тільки для краш-тестів» і «тільки для Euro NCAP».

Про це Auto Еxpress розповів глава відділу досліджень Thatcham Research Метью Ейвері (Matthew Avery). «Іноді під час тестів ми знаходимо деталі з відмітками« Euro NCAP only »(тільки для Euro NCAP). Найчастіше це подушки безпеки. По правді кажучи, виглядають такі маркування підозріло », – сказав Ейвері, не уточнивши, в автомобілях яких виробників були знайдені подібні елементи.

Підтвердили цю інформацію і в Euro NCAP, уточнивши, що подібні написи, нанесені від руки, були виявлені не тільки на модулях подушок безпеки, але і на кріпленнях дитячих крісел ISOFIX, нутрощі сидінь і на інших елементах. За словами Метью Ейвері, всі випадки виявлення подібних відміток розслідуються фахівцями компанії і Euro NCAP, перевіряють, в тому числі і постачальників компонентів, і в 99 випадках і 100 пояснення виглядають переконливо. Як відзначили в Euro NCAP, перевіряється кожна така напис, і поки експерти не мають підстав думати, що виробники намагаються «обдурити тести».

Зокрема одна з компаній пояснила написи тим, що автомобілі для краш-тестів збирають окремо і щоб уникнути плутанини, а також затримок виробництва, відділи безпеки позначають потрібні деталі подібними написами.

Нічого підозрілого в цій практиці не бачать і в Товаристві автовиробників (SMMT). За словами виконавчого директора SMMT Майка Хоуз, нанесення позначок на елементи автомобілів є нормальною частиною виробничого процесу, а не спробою маніпулювати результатами краш-тестів, додавши, що ніяких доказів немає. «У світі після дизельного скандалу будь-яку підозру щодо автовиробника викликає занепокоєння. Абсолютних доказів немає, але є питання, на які необхідно відповісти ».

Як відзначили в Thatcham Research і асоціації Euro NCAP, компоненти з написами «тільки для краш-тестів» помічали неодноразово протягом десятиліття, але особливої ​​заклопотаності вони не викликали. Їх кількість стало помітно менше тільки після «дизельного скандалу», який змусив автовиробників обережніше ставиться до перевірок.

Related