У Флориді продемонстрували транспортний проект для «розумного міста»

Пілотний проект «розумного міста» – Tampa Connected Vehicle Pilot стартує в 2018 році у Флориді. На першому етапі до системи підключать 1600 приватних автомобілів.

Це один з трьох великих проектів по впровадженню системи «розумних» транспортних засобів на території США і єдиний, в якому візьмуть участь місцеві жителі. В даному випадку мова йде про жителів міста Тампа в штаті Флорида. За задумом авторів проекту, система Tampa Hillsborough Expressway Authority зв'яже їх автомобілі в єдину мережу, всередині якої вони зможуть обмінюватися інформацією про трафік: пробки, перекритті руху, аваріях, часу перемикання світлофорів, обмеження швидкості і т.п. Мета проекту – підвищити пропускну здатність трас і скоротити кількість ДТП.

Крім приватних автомобілів в проекті візьмуть участь десять громадських автобусів і десяток трамваїв. Так участь автобусів дозволить зібрати інформацію про час очікування пасажирів на зупинках, роботі виділених смуг і надалі використовувати для поліпшення трафіку. Трамваї будуть використовувати можливості технології для виявлення автомобілів, які перетинають трамвайні колії і зменшення ймовірності зіткнення.

Пізніше до проекту планують залучити 500 пішоходів. Про наближення громадського транспорту і автомобілів їх буде повідомляти за допомогою звукового сигналу, встановлений на мобільний телефон додаток від Tampa Hillsborough Expressway Authority.

Джерело: TechCrunch

Related