У Брюсселі посилили норми проїзду дизельних автомобілів

З 1 січня 2018 року в Брюсселі почала діяти зона з низьким рівнем викидів. На цю територію закритий в'їзд для дизельних автомобілів Euro 1 або Euro 0, тобто побудованих до 1997 року.

Заїхати в Брюссельську зону низького рівня викидів старі дизельні авто зможуть по «спеціальним щоденного квитку». Його вартість офіційно ще не оголошено. Перші шість місяців 2018 роки (до кінця червня) буде тривати перехідний період, а в найближчі роки правила проїзду по Брюссельської зоні будуть посилюватися. C 2019 року в'їзд заборонять дизельних автомобілів до Euro 3, випущеним до 2001 року і бензиновим – до Euro 2 до 1997 року випуску. Наступні етапи посилення – 2022 і 2025 роки. Як виняток в зону зможуть заїжджати шкільні автобуси, скутери та «старовинні» транспортні засоби старше 30 років.

Аналогічна екологічно чиста зона є і в Лондоні. У столиці Британії проїзд старим автомобілям заборонено з понеділка по п'ятницю з 7:00 до 18:00.

На відміну від лондонської, Бельгійська зона з низьким рівнем викидів (LEZ) працює 24 години на добу, сім днів на тиждень. Порушник фіксують за допомогою камер автоматичного розпізнавання номерних знаків (ANPR). Всі водії, які в'їжджають в LEZ, повинні зареєструвати свої автомобілі онлайн і показати наклейку на лобовому склі, що підтверджує наявність дозволу на в'їзд.

Порушник будуть штрафувати на суму від 150 до 350 євро.

Джерело: AutoExpress

Related