Тюнінг ВАЗ 2109 своїми руками починається з тонування стекол

затоновані скла своєї машини ВАЗ 2109 можна своїми руками, якщо скористатися нашими рекомендаціями

Затемнення стекол сьогодні використовується як в якості додаткового захисту салону від палючого сонця, так і для додання більш естетичного та ексклюзивного вигляду автомобілю. Коли мова йде про тонування стекол Ваз 2109, то в даному випадку цікавить, скоріше, другий аспект. Власники ВАЗ 2109 частенько хочуть додати своїй машині спортивного та агресивного іміджу. Тонування скла якраз і допомагає домогтися цього. У даній статті проведемо докладний опис етапів підготовки до робіт щодо затемнення стекол авто і зупинимося на найбільш відповідальних моментах.

Що необхідно для самостійного тонування стекол

Тонування ВАЗ 2109 своїми руками починається з походу в магазин і покупки наступних речей:

  • тонировочной плівки
  • мило або шампунь
  • розпилювач
  • шпалерний ніж
  • силіконовий скребок

Плівка для тонування буває різною светопропускной здатності. При виборі плівки слід враховувати, що чим вона темніше, тим гірше огляд в сутінках і нічний час. Якщо Ви затемніть свою «дев’ятку» занадто темною плівкою, то рано чи пізно доведеться мати справу з ГИБДД. У той же час навіть легка може стати причиною зупинки, наприклад, для перевірки її светопропускающей здатності спеціальним приладом.

"

Крім звичайної «одноразової» плівки, останнім часом у продажу з’явилася знімна тонування на силіконовій основі. Цю плівку легко зняти і так само легко потім знову наклеїти на скло. Для чого це потрібно здогадатися нескладно: якщо інспектор змусить зняти тонування, то її нескладно буде повернути на своє місце.

Перевага знімною силіконовою плівки полягає в тому, що вона дуже легко знімається. Зазвичай достатньо підчепити край і потягнути за нього. При цьому тонування не рветься на шматки, а знімається цілком. Її можна покласти на заднє сидіння, не побоюючись того, що до неї прилипне ворс і сміття. Силіконову плівку можна помити і вона при цьому не втратить своїх властивостей.

Миючий засіб знадобиться для приготування розчину, який допомагає коригувати плівку після її накладання на скло. За допомогою того ж розчину відбувається розгладження плівки і видавлювання міхурів. Силіконовий скребок набагато краще ковзає по намиленої поверхні.

Розпилювач або «бризкалка» потрібні для того, щоб наносити на скло воду або мильний розчин. Навіть якщо у Вас вдома вже є така бризкалка, краще придбати нову, яка не буде засмічена осадом водопровідної води.

На замітку

Вода, яка використовується для тонування своїми руками, повинна бути абсолютно чистою. Ідеально, якщо це буде дистилят або вода з фільтра зі зворотним осмосом. Використовувати жорстку водопровідну воду не рекомендується, оскільки вона може залишити після себе незмивні розлучення.

Лезо шпалерного ножа – це найкращий інструмент для різання плівки. Звичайний ніж рідко буває гострим, як бритва, і при спробі підрізати плівку часто рве її. Не рекомендується користуватися при тонування своїми руками звичайні леза для гоління, тому що працювати ними вкрай незручно.

Силіконовий скребок дозволяє виштовхувати повітря з-під плівки і при цьому не дряпати його. Не використовуйте скребки зі звичайного пластика, тому що вони можуть мати щербини; до того ж сам пластик може виявитися твердіше плівки і залишати подряпини. Найчастіше скребок йде в комплекті з тонировочной плівкою, але якщо його немає, то можна обернути м’якою тканиною шкільний трикутник.

Для досягнення найкращого ефекту тонування непогано мати фен. За допомогою фена можна нагрівати плівку, роблячи її податливою. Але з феном потрібно звертатися дуже обережно. Не слід підносити сопло фена ближче 25 см до плівки, а температура струменя повітря не повинна перевищувати 100 ° С.

Перед початком роботи підготуйте також кілька шматків чистої фланелевою тканини і поролонову губку. Вони стануть в нагоді при розрівнюванні плівки і видавлювання повітря. Для дрантя слід приготувати також окрему чистий посуд і класти її тільки туди.

"

Процес тонування стекол ВАЗ 2109

Клеїти плівку на стекла дев’ятки нескладно, завдяки тому, що скла рівні. Навіть заднє скло не завдає клопоту. Якщо кілька зморшок і утворюються, то вони легко видаляються феном. Тонування можна клеїти, не знімаючи стекол, але набагато зручніше працювати, коли вони зняті.

Після демонтажу стекол потрібно їх добре вимити від пилу і бруду. Варто пам’ятати, що будь-яка залишилася частинка на склі буде приводити до здуття і відшарування плівки. Тому процедури з очищення стекол доцільно проводити з використанням великої кількості миючих засобів та у вологому приміщенні, де найменше пилу.

На замітку

На стеклах, особливо якщо автомобіль підфарбовували, можуть бути присутніми маленькі краплі фарби, які не дозволять якісно наклеїти плівку. Видалити будь-які тверді забруднення від скла можна за допомогою леза шпалерного ножа.

Шматки плівки вирізаємо за розміром скла з припуском в 3-4 сантиметри. Після того, як скла будуть ідеально вимиті, можна починати обклеювати їх плівкою. Діяти найкраще удвох. У той час, коли один знімає захисну батіг з тонування і накладає останню на скло, другий інтенсивно ретельно обприскує поверхню скла, а потім і поверхню вже наклеєною плівки.

Після того як Ви наклеїте плівку на все скло, приступаємо до видалення зайвого повітря з-під тонування. Для цього скористайтеся силіконовим скребком, і плавними рухами від центру до країв починайте розгладжувати плівку. При висиханні поверхні плівки, обприскати її заново мильною водою, – вона полегшує ковзання скребка по поверхні. При виявленні бульбашок, які ніяк не розгладжуються, використовуйте фен, щоб плівка початку стягуватися і видавлювати повітря і воду.

На замітку

Іноді, після висихання плівки, під нею можуть залишитися кілька дрібних бульбашок, яких спочатку не було. В такому випадку можна зробити прокол або надріз, довжиною 1-2 мм. Після цього зазвичай досить на місці бульбашки провести кілька разів пальцем, і він зникає.

Тонування ВАЗ 2109 своїми руками закінчується обрізанням зайвих шматків плівки ножем. Щоб ніж добре різав тонировочную плівку, тримайте його під кутом 30 градусів до торця скла.

Щоб менше спілкуватися з інспекторами дорожньої служби слід підбирати дозволену тонування на свій автомобіль.

Цікаве відео: тонування стекол ВАЗ 20109 своїми руками в домашніх умовах (відеокерівництво)

Related