Точкова фарбування автомобіля і її способи

кращою, адже вона істотно заощаджує витратні матеріали і час.

Точкова фарбування дозволяє усунути такі пошкодження, як:

  • подряпини;
  • потертості;
  • вм’ятини;
  • порушення лакофарбового покриття їдкими речовинами
  • написи вандального походження.

Для збереження сусідніх деталей машина ховається статичної плівкою. Вона відмінно лягає на поверхню і майже прилипає, але її все одно бажано зафіксувати паперовим скотчем.

Далі ретельно обезжиривается поверхню пошкодження, щоб видалити жири і інші забруднення. Потім це місце зачищається за допомогою пневматичної машинки з наждаком Р-180, при цьому трохи виходять за зону ремонту. Розчищати подряпину потрібно якомога плавніше, щоб не залишалося сходинок, – так буде простіше шпаклювати.

Це важливо

Якщо на пошкодженому місці є стара шпаклівка, то краще її зчистити до металу (пластмаси).

Далі поверхню обезжиривается, обтирається серветкою і вирівнюється. Шпаклівку перед застосуванням потрібно добре перемішати, щоб консистенція матеріалу стала однорідною, адже за час зберігання він трохи густіє (поліефірна смола спливає на верх, а наповнювач осідає вниз). Шпаклівка розлучається з затверджувачем стинають рухами (якщо перемішувати обертовими рухами, то будуть бульбашки при нанесенні на поверхню) і шпателем наноситься на деталь. При обробці шпаклівки під грунт використовується кінцевий наждак з градацією «Р-280» – «Р-320».

"

Грунтовка

Перед ґрунтовкою необхідно обов’язково заматірованной прилеглу поверхню скотч-Брайт, сантиметрів на 10 (грунт не повинен виходити за матову поверхню). Гарантувати можна в два шари: один легкий, другий – щільніше. Для зручності обробки грунту варто проявити його фарбою або ґрунтовкою контрастного кольору.

Під лак грунт зачищається наждаком з розміром зерна «Р-500» або «Р-600». Потім поверхню матируется під фарбу скотч-Брайт (відповідає наждак Р-1500) до місць переходу. Деталь обезжиривается і протирається липкою серветкою (антистатической).

Особливості точкової фарбування

При фарбуванні металликом і іншими складними фарбами, потрібно витримувати сушку між шарами 5-15 хвилин і прибирати барвисту пил серветкою. Лак можна класти мокрим по мокрому в три шари. Кожен з шарів потрібно накладати внахлест з попереднім, – таким чином згладжується перехід по лаку. Перед нанесенням останнього шару в лак можна використовувати добавку для переходу або використовувати індивідуально будь розчинник.

Після повного висихання лакофарбових матеріалів усуваються можливі порошинки наждаком Р-2000 – Р-2500, при цьому краще використовувати очищену воду з мінімальною кількістю солей. Потім деталь полірується.

Полірування лаку необхідна

Зазвичай, точкова фарбування автомобіля, так само як і локальне фарбування автомобіля, закінчується разгонкой переходів і подальшої їх поліруванням. Однак на лаку, після висихання, тільки один раз утворюється найтонше керамічне покриття. Якщо його стерти наждаком, а потім полити деталь водою і дати висохнути, то на лаку утворюються «водяні мітки». Щоб їх прибрати, потрібно переполіровать лак.

Справа в тому, що повторно керамічне покриття утворюється дуже довго, приблизно через 6 годин, проте вже не тієї якості. З іншого боку, якщо не мити машину після полірування кілька годин, то сам поліроль висохне і вбереться в лак. Як варіант – можна послідовно мити деталі автомобіля і відразу натирати їх консервирующей пастою. Захисна поліровка автомобіля будь-якої восковою пастою утворює відмінний брудовідштовхуючий ефект.

В ідеальному варіанті, в тому числі і при точкової фарбування автомобіля, потрібно фарбувати так, щоб механічна поліровка не знадобилася. Бажано розганяти переходи ідеально, без патьоків і пилу. Такі дії значно спростять і прискорять роботу.

Підбір кольору

При точкової або часткової фарбування дуже важливо правильно підібрати колір. Завдяки новим технологіям сьогодні зробити це нескладно. Якщо відомий номер емалі, то підбір зводиться до змішування компонентів в потрібних пропорціях. Але колір можна підібрати і за зразком.

Легше за все підібрати, так звані однотонні емалі, не залежно від їх відтінку. З металликом справи йдуть трохи складніше. Справа в тому, що металева пудра, що забезпечує той самий ефект, заважає при зчитуванні кольору. Втім, результат залежить ще і від його яскравості.

На замітку

Від точності підбору відтінку залежить результат точкової фарбування. Найменше розбіжність, і на місці ремонту залишиться помітне пляма. Якщо таких місць декілька, то автомобіль сильно втратить у ціні.

Найскладніше вирівняти колір при фарбуванні металликом. Концентрація алюмінієвої пудри в фарбі повинна бути точно такий же, як і у оригіналу. Фарбу потрібно добре розмішати перед використанням і не порушити консистенцію при її розведенні.

"

Точковий ремонт обійдеться дешевше за все, якщо фарбувати потрібно однотонним акрилом. Така фарба дешевше нітроемалі, а завдяки її однотонності, площа плями зменшується до мінімуму, оскільки не потрібно робити довгий перехід.

Фарбування балончиком

При дрібних дефектах відновити ЛКП можна за допомогою ремонтного балончика з рідною фарбою. В даному випадку не потрібно підбирати колір, проте якщо автомобіль досить дорослий, то, можливо, фарба з балончика буде не багато яскравіше. Крім того, немає гарантії, що рідна фарба в ремонтному балончику придатна до використання, через 10 і більше років.

Підібрати колір для точкового ремонту простий однотонної емалі можна за номером, який є в технічному паспорті автомобіля або на сайті виробника. Однак якщо фарба під лаком, то якісного ремонту не вийде. Таким чином, балончик можна розглядати переважно, як напівзахід.

Якісна точкова фарбування балончиком можлива тільки в тому випадку, якщо в ньому знаходиться точно така ж фарба. При цьому не скасовується шпаклівка і грунтовка, а якщо треба, то і нанесення лакових шарів. Однак варто зауважити, що розпилювач балончика не забезпечує ідеальний факел, який формують хороші пульверизатори.

Як обійтися без фарбування

Якщо пошкодження на кузові тільки поверхневі, а їх глибина не досягла металу, то можна якийсь час поїздити і без фарбування. Але щоб автомобіль виглядав охайно, потрібно усунути пошкодження косметичними засобами. Сколи та тріщини можна просто зафарбувати спеціальним олівцем.

Точно підбирати олівець в колір фарби необов’язково, головне, щоб відмінності не були занадто великі. При тимчасовому ремонті невелике відхилення відтінку не критично. Якщо є глибокий скол рідної фарби, то його можна закрити універсальної шпаклівкою, яку потім пофарбувати підібраним кольором. Подряпини на лаку поліруються, а якщо вони досягли бази або грунту, то їх можна тимчасово замазати спеціальним олівцем.

Подібні напівзаходи виправдані в тих випадках, коли пошкодження дійсно незначні. Кожен раз фарбувати плямою з’явилася подряпину досить накладно. Так звані сліди побутування, можна усувати точкової фарбуванням, коли їх набереться кілька штук. Оптом, так би мовити, дешевше!

Якщо ж пошкодження досягли металу, то їх потрібно обов’язково герметизувати. Залишити глибокі відколи й подряпини без фарбування означає – незабаром отримати осередки корозії. В даному випадку, чим раніше взятися за ремонт, тим краще. Як консервативної заходи можна обробити пошкодження фосфатом (перетворювач іржі) і заклеїти прозорим скотчем.

Цікаве відео: усунення точкових пошкоджень ЛКП

Related