Тонування скла автомобіля ВАЗ 2114 за допомогою плівки своїми руками

Здається, вже нічого не може зменшити популярність тонування стекол автомобіля. Так, наприклад, навіть заборони на тонування переднього і бічних стекол не вплинули на затребуваність даного виду тюнінгу. У той же час, можна відзначити деяке скорочення замовлень на тонування переднього скла через збільшення штрафу, але люди з можливостями продовжують їздити з темними стеклами, вважаючи за краще платити штрафи. При цьому люди з невисоким достатком дотримуються нормативів по дозволеної тонування скла.

На замітку

Будь-яку плівку, незалежно від її светопропускной здатності, наклеюють по одній і тій же технології. Зверніть увагу, що для комфортного перебування в салоні не обов’язково тонувати скла самої темною плівкою. Навіть дозволена тонування усуває ефект «акваріума», а в похмуру погоду вона виглядає досить темної.

Яка потрібна тонування?

Власники бюджетних вітчизняних машин, таких як ВАЗ, не залишаються осторонь і затемнюють свої скла. У даній статті якраз і розглянемо тему: тонування ВАЗ 2114 своїми руками. Простота тонування стекол моделі 2114 пов’язана в першу чергу з простою геометрією стекол (вони не опуклі), а це дає можливість відмовитися від застосування промислового фена, який використовується для розігріву плівки і поліпшення її контакту з усією поверхнею скла.

"

На перший погляд може здатися, що все досить просто і легко, проте, як і у всіх справах, в тонуванні є свої нюанси. Перш за все, слід правильно вибрати плівку. Останнім часом набирає популярність плівка на силіконовій основі, яка може бути в будь-який момент знята і знову наклеєна.

Знімні силіконові плівки зручні тим, що їх можна зірвати в присутність працівників ДАІ, а потім спокійно наклеїти назад. При цьому зовнішній вигляд тонування нітрохи не погіршиться. Звичайно, грати в такі «кішки-мишки» захочуть не всі, але тим не менше така можливість є.

Звичайні плівки для тонування після приклеювання здирають важко, і після їх зняття вони вже не придатні. Тому перед покупкою тієї чи іншої тонування слід добре зважити всі «за» і «проти». Не варто чекати послаблень від влади. Швидше за все, законодавство щодо тонування буде ще більш суворим у зв’язку зі збільшенням криміногенних загроз.

Необхідні матеріали для тонування стекол

Тонування ВАЗ 2114 своїми руками починається з походу в магазин і покупки плівки для тонування. На ринку або в магазині присутня безліч тонувальних плівок, так би мовити, на будь-який смак і колір. Ще в магазині потрібно купити скребок, який допоможе Вам витіснити воду і повітря з-під плівки, і шампунь.

Працювати з плівками, наклеюваними «по мокрому», найкраще з використанням дистильованої води . Підійде і очищена питна вода з фільтра зі зворотним осмосом. Солі лужних металів, в тій чи іншій концентрації містяться у звичайній водопровідній воді, після випаровування води можуть залишити розлучення на склі.

Для розкрою і обрізки надлишків тонування потрібно гострий ніж. В даному випадку краще всього підходить лезо шпалерного або канцелярського ножа. Крім того, слід запастися чистої поролоновою губкою, декількома шматками фланелевою тканини, а також приготувати ручну Пирскавка.

На замітку

Найкраще взяти звичайний побутовий розпилювач, який господині використовують при митті вікон або прасування білизни. Але краще, щоб він був новий, не використаний. Справа в тому, що з часом в бризкалками збирається осад, який може потрапити на скло, чого допускати ні в якому разі не можна.

Процес тонування

Наклейку плівки своїми руками зручніше проводити на знятих стеклах, але можна і не знімати їх. Як вже говорилося, 14-модель має практично рівні скла, що в значній мірі полегшує роботу з тонування. Проте, карти дверей все одно доведеться відкручувати, щоб запустити плівку під гумові ущільнювачі.

Етапи тонування ВАЗ 2114 зі зняттям бічних стекол:

  • розбирання дверей і зняття скла;
  • ретельне очищення внутрішніх сторін скла;
  • форма плівок по контуру стекол з припуском 5-10 мм;
  • нанесення мильного розчину на скла і плівку;
  • накладання плівки на мокре скло;
  • корекція положення плівки, вирівнювання її по краях;
  • обрізка надлишків плівки після повного висихання;
  • зворотна установка стекол.

Вирізаємо шматки плівки за розмірами стекол. При розмітці зробіть припуск на кожну сторону близько 5-10 мм, а якщо Ви робите це вперше, то візьміть більше – 1-2 см. Розпочати роботи найкраще з маленьких стекол.

Тепер вибираємо приміщення без пилу і бруду. Це може бути ванна кімната або інше вологе приміщення з кахляними стінами і підлогою. Вимиваємо скло від пилу і бруду. Слід простежити за тим, щоб на стеклах не було крапель фарби, смоли або клею. Подібні забруднення необхідно видалити лезом канцелярського ножа.

"

Якщо обклеювання ведеться без зняття стекол, то діємо в такий спосіб. Відгинаємо гумові ущільнювачі і опускаємо скло на кілька сантиметрів в низ. Тепер інтенсивно обприскуємо водою скло, а потім починаємо знімати захисну плівку з тонера. При поділі клейку поверхню так само інтенсивно обприскуємо розпилювачем з мильним розчином.

На замітку

Використовуваний при наклеюванні плівки мильний розчин не повинен бути надто насиченим. Не можна допускати появи стійкої піни на контактних поверхнях. Піна набагато складніше видаляється з-під плівки, ніж вода.

Тонування ВАЗ 2114 своїми руками далі полягає в наклеюванні плівки на скло. Наклеювання проводимо знизу до центру, а потім в гору. До початку роботи скребком потрібно вирівняти плівку по краях скла.

Пухирі розгладжуємо від центру в сторони скребком. Якщо є бульбашки, які не виходить вигнати, то можна зробити надріз плівки і випустити повітря, але найкраще відклеїти проблемну ділянку і, змочивши його ще раз, наклеїти назад. Поки вода не висохла у Вас є час для корекції.

На замітку

Якщо сильно тягнути вже наліплену плівку, то вона може розтягнутися, і тоді назад вона вже не встановиться без складок. В цьому випадку розгладити складки допоможе фен. Але користуватися ним слід дуже акуратно, щоб не пропалити і не деформувати плівку.

Сам процес обклеювання найкраще проводити з напарником. Після того як плівка на склі приклеїться повністю (8 годин), обрізаємо ножем її надлишки. Ніж повинен бути дуже гострим, інакше по краях тонування залишаться зазубрені.

Аналогічним способом проводимо тонування всіх інших стекол ВАЗ 2114. Заднє скло обов’язково оклеиваем удвох з напарником.

Цікаве відео: що таке силіконова тонування?

Related