Тонуємо скла ВАЗ 2110 за допомогою затемняющей плівки своїми руками

Наклейка тонуючої плівки на стекла ВАЗ 2110 не вимагає кваліфікації і цілком може бути виконана самостійно, про що ми і поговоримо

Багато автовласників прагнуть зробити свій автомобіль не тільки більш комфортним, але і красивим. Для більшості власників ВАЗів тюнінг починається з тонування стекол. Ніяких надзусиль для цього не потрібно – недорога плівка для тонування плюс трохи часу, і Ваша десятка перетвориться. У даній статті буде розглянуто процес тонування ВАЗ 2110.

Переваги тонування ВАЗ 2110

ВАЗ 2110 має пристойний салон, який бажано захистити від сонця, і тонування допомагає це зробити. Багато власників автомобілів вважають, що для затемнення скла треба володіти якимись специфічними навичками, на придбання яких потрібні роки, однак це зовсім не так. Процес тонування доступний абсолютно кожному працездатному людині.

З точки зору естетики, легке затемнення стекол завжди йде автомобілю на користь. Тоновані машини виглядають більш привабливими. Різниця приблизно така ж, як між прозорими і сонцезахисними окулярами. Людина в сонцезахисних окулярах виглядає більш стильно, але головне – він відчуває себе впевненіше.

На замітку

Затемнення автоскла має, як мінімум, кілька переваг. Навіть при легкому тонування стає складніше розгледіти, що знаходиться в салоні. Зловмисникам доводиться вдивлятися, а це може привернути увагу оточуючих. Зрозуміло, тонування не перепона для злодіїв, але, по крайней мере, допомагає «не спокушати».

Зверніть увагу, що одна і та ж тонування в залежності від освітлення може виглядати зовсім по-різному. На яскравому сонці навіть сильна тонування при певних умовах може просвічувати. У той же час в похмуру погоду при легкому затемненні скла салон практично не проглядається.

Власники ВАЗ 2110 дуже часто тонують скла максимально темної плівкою, і тому мають проблеми з ГИБДД. Деякі встановлюють додаткові бічні стекла з електропідйомниками, які дозволяють піднімати і опускати в потрібний час темне скло. Рішення цікаве, але вимагає значних грошових вкладень. Обладнаний додатковими стеклами автомобіль, стає ближче до машини агента ОО7.

ВАЗівська «десятка» має плоскі бічні стекла, а заднє – відрізняється зовсім невеликим вигином. Клеїти плівку на такі скла цілком зручно. Ви можете спробувати затонувати свій автомобіль самостійно, навіть якщо раніше цього не доводилося робити ніколи. Якщо з якоїсь причини акуратна тонування вийде, то втрати будуть мінімальні – рулон недорогий плівки за кілька сот рублів.

"

Вибір плівки для затемнення

Тонування Ваз 2110 своїми руками починається з придбання тонировочной плівки на ринку або в магазині. Сам процес затемнення буде полягати в наклеюванні цієї плівки на внутрішню сторону скла. При покупці плівки для тонування доцільно користуватися ГОСТом або відповідним нормативним документом, в якому буде вказана допустима светопропускающая здатність затемнює матеріалу.

Якщо провести вибір грамотно, то у Вас не виникне проблем ні з оглядом траси, ні з дорожніми інспекторами, оскільки це буде дозволена тонування на стеклах. Деякі тонують і лобове скло, чого робити не можна. Будь-яка тонування погіршує видимість, в той час як виробники автоскла борються за збільшення його прозорості шляхом очищення розплаву від домішок заліза.

Вибираючи плівку, слід звернути увагу на її основу. Останнім часом набирають популярність силіконові плівки, які можна багаторазово наклеювати і знімати без будь-якої шкоди. Знімну тонування можна порадити любителям радикально чорних стекол, серед яких чимало власників ВАЗ 2110.

На замітку

Плівки на силіконовій основі легко знімаються зі скла і при цьому залишаються цілими і неушкодженими. Їх можна зім’яти, кинути в багажник, а потім прополоснуть в воді і знову наклеїти.

"

Якщо Ви вирішили затемнити скла своєї «десятки» в межах дозволеної прозорості, то купувати силіконові плівки не має сенсу. Вони дорожчі за звичайні, але в даному випадку їх знімати не доведеться, а тому головна перевага знімних плівок залишається незатребуваним. Звідси висновок: навіщо платити більше?

Процес наклеювання тонування

Для тонування потрібно наступний інструментарій: ганчір’я для миття скла, канцелярський ніж, ножиці, розпилювач, мильний розчин і силіконовий скребок. Далі наводиться послідовність робіт.

 1. Спочатку необхідно зняти скла з автомобіля. Заднє скло можна залишити на місці, але набагато зручніше обклеювати його в демонтованому стані.
 2. Потім їх необхідно ретельно вимити. Оскільки плівка наклеюється зсередини, то саме внутрішня сторона скла піддається підготовці. Якщо автомобіль підфарбовують, то на склі можуть бути присутніми краплі фарби або лаку. Видалити їх можна за допомогою плоского леза.
 3. Як шаблон використовуємо самі скла. Вирізаючи плівку, залишаємо запас 1-2 см з кожного боку.
 4. Тепер вирізаємо окреслений фрагмент.
 5. Вибираємо кімнату з підвищеною вологістю і кладемо скла на підготовлений стіл, застелений м’якою скатертиною.
 6. Обприскуємо поверхню скла мильним розчином.
 7. Видаляємо захисний шар плівки спочатку на 1/3 частину.
 8. Наклеюємо її на мокре скло і обприскуємо зверху мильним розчином.
 9. Знімаємо наступну частину прозорої плівки, одночасно наклеюючи ділянку, що звільнилася.
 10. Коли весь шматок наклеєний, видаляємо повітря з-під тонування за допомогою силіконового скребка.
 11. Ми залишаємо сохнути до 8-ми годин. Не слід сушити скла в теплі або феном (це може привести до нерівномірного нагрівання і появи зморшок на плівці).
 12. Обрізаємо зайве по контуру стекол гострим лезом канцелярського ножа.

Очевидно, що тонування ВАЗ 2110 своїми руками проводиться за простою технологією і майже не вимагає особливих навичок. За більш складною технологією наноситься регульована тонування скла. Але це вже тема окремої статті.

Цікаве відео: як влаштована автоматична тонування на ВАЗ

Related