Tesla запатентувала нову станцію заміни батарей

Tesla запатентувала станцію швидкої заміни батарей, яка стане альтернативою традиційному способу зарядки акумуляторних блоків електрокарів.

Раніше компанія вже намагалася реалізувати ідею гарячої заміни тягового акумулятора і навіть створила мережу швидкісних зарядних станцій Supercharger, використання яких дозволило скоротити час повної зарядки батарей до 50 хвилин. Але необхідність прискорити процес залишилася.

Опублікована недавно Управлінням по патентам і товарним знакам США патентна заявка свідчить про те що, незважаючи на негативний досвід, тема заміни батареї залишається актуальною для компанії. Новий патент Tesla – це 52 сторінки креслень, на яких зображена система заміни акумуляторних батарей, що включає підйомник транспортного засобу, що забезпечує підйом електрокара на задану висоту, і менший за розмірами підйомник акумуляторну батарею, що дозволяє зняти розряджений блок і встановити на його місце заряджений.

В патенті зазначено, що такі системи можна встановлювати на станціях СТО або використовувати в складі мобільних установок для заміни батарей Model S і Model X. Процес відбувається за участю техніка і займає 15 хвилин. Раніше, в 2013 році, Tesla демонструвала установку, автоматично замінював батарею за 1.5 хвилини.

З огляду на те, що на патентних кресленнях зображена ще дорестайлинговой Tesla S, система була створена кілька років тому, а компанія вирішила запатентувати її, щоб не дати іншим автовиробникам працювати в цьому напрямку.

Джерело: Carscoops

Related